12-13.01.2019

08 stycznia 2019

Krynica-Zdrój - Jaworzyna i Słotwiny
26-27.02.2022

Formularz zgłoszeniowy

W połowie lutego liczymy na znakomite warunki śniegowe! Poza tym ruszamy wtedy do ośrodka, gdzie śniegu po prostu zabraknąć nie może. Weekend na dwóch i jednej desce spędzimy w Krynicy-Zdrój. Pośmigamy na stokach Jaworzyny Krynickiej oraz w ośrodku Słotwiny Arena.

Przez dwa dni będziemy śmigać od otwarcia do zamknięcia dziennej pracy wyciągów. W zależności od indywidualnych upodobań będzie można śmigać po 1 dniu w każdym z 2 ośrodków narciarskich albo zarówno w sobotę jak i niedzielę w jednym z nich. Będzie gondola, wyciągi krzesełkowe, orczyki również, więc dla każdego kto co lubi. A trasy w obu ośrodkach takie, że będzie można naśmigać się do upadłego ;) - głównie w przenośni, ale i dosłownie, bo co to za narciarz czy deskarz, co orzełka nie wywinie ;)

Pośmigamy jak zawodowcy, ale i początkujący będą mogli nabrać kolejnych szlifów pod okiem instruktorów w ośrodkach. W obu lokalizacjach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu. A sobotnim wieczorem wymienimy się doświadczeniami i miło spędzimy czas w szwendaczkowym towarzystwie. Baza w pensjonacie w Krynicy-Zdroju. 

 

 

 

 

 


Jak jedziemy:

Spotykamy się w piątek 15.02.2019r. o godz. 23.45 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską po stronie PKiN. Przez noc śpimy smacznie w komfortowym autokarze i na rano dotrzemy do Krynicy-Zdroju.

Jedziemy i wracamy tym samym autokarem, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko
warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Po zakończeniu niedzielnego szurania zbieramy szusujących w obu ośrodkach i ruszamy w trasę powrotną do Warszawy. Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy w godzinach nocnych (przeważnie wracamy ok. 2-3 w nocy). Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Jak szusujemy i jak mieszkamy:

Sobotnim rankiem autokar zawiezie nas prosto pod stoki ośrodka Słotwiny Arena (wyciągi startują od g.8.00), a następnie przewiezie chętnych do śmigania pod stoki ośrodka Jaworzyna Krynicka (wyciągi od g.9.00). Na Słotwinach kończymy śmigać o g.16.00 i o 16.30 autokar zabiera szusujących i jedzie pod stoki Jaworzyny. Narciarze i deskarze z Jaworzyny kończą szusy o g.17.00 a o 17.30 autokar już ze wszystkimi na pokładzie jedzie do pensjonatu, w którym zajmujemy pokoje i szamiemy wspólnie obiadokolację o g.18.00.

 

 

 

 

 


Sobotni wieczór spędzimy w naszym pensjonacie wymieniając się wrażeniami z całodziennego szusowania. Dla zainteresowanych wieczornymi zakupami w sobotę lub wyjściem do restauracji-kawiarni, to zlokalizowane są one ok. 600m od naszego pensjonatu.

W niedzielę po śniadaniu podobny przejazd, najpierw na Słotwiny, a następnie na Jaworzynę. Z tym że drugiego dnia odjazd przy Słotwinach o g.17.00 a już ze wszystkimi spod Jaworzyny o godz. 18.00. Należy zabezpieczyć sobie czas pod koniec dnia na zjedzenie solidnego posiłku na stoku zanim wyjedziemy w drogę powrotną do Warszawy. W trakcie jazdy pooglądamy filmy na DVD i też trochę pośpimy oczywiście. Powrót do Warszawy prawdopodobnie ok. 1-2 w nocy.

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne). Śpimy w pensjonacie w którym mamy zapewnioną obiadokolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Śpiworów nie zabieramy.


 

 

 

 

 

Koszty składkowe:

290 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Krynica-Zdrój - Warszawa
 • transport sprzętu narciarskiego
 • dojazdy i powroty do/z wyciągów
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu
 • nocleg w pensjonacie w Krynicy-Zdroju (pokoje 2-3-4-os z łazienkami)
 • niedzielne śniadanie przed szusowaniem (bufet)
 • ubezpieczenie narciarskie (rekreacyjne narciarstwo i snowboard, KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN)
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie (czasowe lub punktowe) np. dzienny 95 lub 110 zł
 • ewentualne koszty wypożyczenia sprzętu ok. 35-50 zł za komplet na dzień
 • ewentualne koszty lekcji z instruktorem ok. 100zł/1os/1h ale np. 250zł/4os/1h
 • wydatki na stokach, na pamiątki itp.
   

Jak się zgłosić?

W wyjeździe mogą uczestniczyć tylko członkowie Stowarzyszenia Klub Szwendaczek. Poniżej znajdziesz przycisk prowadzący do formularza zgłoszeniowego. Kto będzie chciał wypożyczać na miejscu narty lub snowboard - nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji, na miejscu sprzętu jest do wyboru, do koloru.

2 wolne miejsca w ekipie dla Szwendaczków

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!