Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcę jechać :)

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Koszty składkowe:

340 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Krynica-Zdrój - Warszawa
 • przewóz sprzętu narciarskiego
 • dojazdy i powroty do/z wyciągów
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu
 • nocleg z pościelą w pensjonacie w Krynicy-Zdrój (pokoje 2-3-4 os. z łazienkami)
 • śniadanie w pensjonacie w niedzielę rano
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie - Jaworzyna: 1 dzień 110zł, 2 dni 205 zł; Słotwiny: 1 dzień 110 zł, 2 dni brak - ceny z sezonu 2020/21, są też na 4h
 • ewentualne wypożyczenie sprzętu narciarskiego (ok. 80-100 zł na 2 dni, zależnie od rodzaju)
 • ewentualne lekcje z instruktorem - różnie np. 1os na 1h za 100 zł, a 3os na 1h za 180 zł. (w pakietach taniej)
 • przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania w knajpkach przy stokach narciarskich
 • niedzielny posiłek po nartach w knajpkach przy trasach

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne).

Kwestie żywnościowe:

Sobotnie śniadanko ogarniamy we własnym zakresie (kanapki z domu, poranna stacja benzynowa), a potem ruszamy na szusowanie. W ciągu dnia będzie okazja do wszamania małego co nieco w obiektach gastronomicznych w ośrodkach narciarskich. Obiadokolację sobotnią zjemy razem w pensjonacie w którym zanocujemy w Krynicy-Zdrój. W niedzielę zjemy wspólnie śniadanie w pensjonacie, a potem ponownie śmigamy cały dzień i korzystamy z knajpek przy stokach. Obiadokolację niedzielną jemy wg indywidualnego gustu i smaku w obiektach przy trasach narciarskich.

Sobotni wieczór:

Sobotni wieczór spędzimy w naszym pensjonacie wymieniając się wrażeniami z całodziennego szusowania. Dla zainteresowanych wieczornymi zakupami w sobotę lub wyjściem do restauracji-kawiarni, to zlokalizowane są one ok. 600m od naszego pensjonatu.

Jak śmigamy przez 2 dni weekendu:

Sobotnim rankiem autokar zawiezie nas prosto pod stoki ośrodka Słotwiny Arena (wyciągi startują od g.8.00), a następnie przewiezie chętnych do śmigania pod stoki ośrodka Jaworzyna Krynicka (wyciągi od g.9.00). Na Słotwinach kończymy śmigać o g.16.00 i o 16.30 autokar zabiera szusujących i jedzie pod stoki Jaworzyny. Narciarze i deskarze z Jaworzyny kończą szusy o g.17.00 a o 17.30 autokar już ze wszystkimi na pokładzie jedzie do pensjonatu, w którym zajmujemy pokoje i szamiemy wspólnie obiadokolację o g.18.30.

W niedzielę po śniadaniu podobny przejazd, najpierw na Słotwiny, a następnie na Jaworzynę. Z tym że drugiego dnia odjazd przy Słotwinach o g.17.00 a już ze wszystkimi spod Jaworzyny o godz. 18.00. Należy zabezpieczyć sobie czas pod koniec dnia na zjedzenie solidnego posiłku na stoku zanim wyjedziemy w drogę powrotną do Warszawy. W trakcie jazdy pooglądamy filmy na DVD i też trochę pośpimy oczywiście. Powrót do Warszawy prawdopodobnie ok. 1-2 w nocy.

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 23.45 w piątek 25.02.2022 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem (lub busem) z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie filmami z DVD.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić go z nartami lub deską na nogach. Dwa dni śmigania po osiem godzin każdego dnia, więc będzie można idealnie oderwać się od miejskiej rzeczywistości i aktywnie odetchnąć zimowym powietrzem.

 Zapraszamy :) 

Pod koniec lutego liczymy na znakomite warunki śniegowe! Poza tym ruszamy wtedy do ośrodka, gdzie śniegu po prostu zabraknąć nie może. Weekend na dwóch i jednej desce spędzimy w Krynicy-Zdrój. Pośmigamy na stokach Jaworzyny Krynickiej oraz w ośrodku Słotwiny Arena.

Przez dwa dni będziemy śmigać od otwarcia do zamknięcia dziennej pracy wyciągów. W zależności od indywidualnych upodobań będzie można śmigać po 1 dniu w każdym z 2 ośrodków narciarskich albo zarówno w sobotę jak i niedzielę w jednym z nich. Będzie gondola, wyciągi krzesełkowe, orczyki również, więc dla każdego kto co lubi. A trasy w obu ośrodkach takie, że będzie można naśmigać się do upadłego ;) - głównie w przenośni, ale i dosłownie, bo co to za narciarz czy deskarz, co orzełka nie wywinie ;)

Pośmigamy jak zawodowcy, ale i początkujący będą mogli nabrać kolejnych szlifów pod okiem instruktorów w ośrodkach. W obu lokalizacjach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu. A sobotnim wieczorem wymienimy się doświadczeniami i miło spędzimy czas w szwendaczkowym towarzystwie. Baza w pensjonacie w Krynicy-Zdroju. 

Narty / Snowboard
Krynica-Zdrój 26-27.02.2022

Jaworzyna Krynicka