Zieleniec Ski Arena

Narty / Snowboard
Zieleniec 2-3.03.2024

 Zajawka wyjazdu, ale już zapraszamy :) 

Wszystkich dwudeskowców i jednodeskowców, zapraszamy na weekend narciarsko-snowboardowy. Propozycję wspólnego szusowania kierujemy do szwendaczkowych miłośników zimowego szaleństwa. Zapraszamy osoby już jeżdżące, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami czy snowboardem. Dwa pełne dni śmigania, od otwarcia do zamknięcia dziennej pracy wyciągów narciarskich!

Na trzeci i ostatni już w tym sezonie szwendaczkowy weekend na którym będzie można wyszaleć się na boazerii i parapetach wybraliśmy Zieleniec! Ośrodek prężnie się rozwija, wyciągów i tras jest tam jak na polskie warunki naprawdę sporo, a specyficzny mikroklimat tej okolicy powoduje, że dobre warunki narciarskie utrzymują się tam często aż do Wielkanocy. Na stronie ośrodka można znaleźć komplet informacji o wyciągach, trasach, cenach karnetów itp. 

Garść konkretów:

 • Wyjazd w piątek przed północą, dojazd wygodnym autokarem na sobotę rano prosto na parking pod stoki Zieleńca 
 • Szusujemy w sobotę i niedzielę od otwarcia do zamknięcia dziennych godzin otwarcia wyciągów (7-8 godzin dziennie)
 • Nocleg ze śniadaniem w niedzielę w okolicach Zieleńca (może też obiadokolacja sobotnia)
 • Powrót do Warszawy ok. 1-2 w nocy z niedzieli na poniedziałek

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić go z nartami lub deską na nogach. Dwa dni śmigania po osiem godzin każdego dnia, więc będzie można idealnie oderwać się od miejskiej rzeczywistości i aktywnie odetchnąć zimowym powietrzem.

Jak śmigamy przez 2 dni weekendu:

W sobotę wcześnie rano dotrzemy po nocnej podróży w rejon Duszników-Zdroju i tam zaczniemy od solidnego śniadania. Pożywieni i przebrani na szusowanie podjedziemy w samo serce Zieleńca, gdzie będziemy śmigać praktycznie od otwarcia wyciągów (godz. 9.00) do popołudnia czyli do 17.00. Osiem godzin na stoku w sobotę i tak samo w niedzielę! Będzie można się wyszaleć na maksa! Po sobotnim śmiganiu autokar zabierze nas z Zieleńca do pensjonatu, gdzie rozlokujemy się po pokojach, odświeżymy się i wciągniemy smaczną obiadokolację. W niedzielę po śniadaniu opuszczamy pokoje i jedziemy ponownie do Zieleńca. A po kolejnych ośmiu godzinach śmigania, jemy coś w knajpkach przy trasach i ruszamy w drogę powrotną do stolicy. Pooglądamy filmy z DVD, pośpimy trochę i dotrzemy do Warszawy pewnie ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

A jak bawiliśmy się w Zieleńcu w poprzednim sezonie zimowym można zobaczyć na naszym facebooku: dzień 1 i dzień 2. Natomiast w Czarnej Górze ostatnio spędziliśmy cały weekend dwa sezony temu: fotki na Facebooku, w Zieleńcu też wtedy byliśmy :)

Sobotni wieczór integracyjno-rozrywkowy:

Zanocujemy w okolicach Duszników-Zdroju. A w ramach wieczornego odkwaszania zakwasów pogawędzimy przy złotych trunkach o rozmaitych ewolucjach wyczynianych na trasach narciarskich. Nie omieszkamy też dodatkowo rozerwać nasze szare komórki w połączeniu z solidną dawką wesołości, uśmiechu i dobrej zabawy :)

Kwestie żywnościowe:

Sobotnie śniadanko wciągniemy grupowo w miejscu noclegu. W ciągu dnia będzie można przekąsić co nieco i uzupełnić płyny w knajpkach przy stokach narciarskich. Obiadokolację sobotnią mamy zapewnioną w pensjonacie. W niedzielę jemy wspólne śniadanie, a później podobnie jak w sobotę knajpki przy trasach narciarskich. Konkrety posiłek po niedzielnych szusach zjemy w knajpach przy trasach i dopiero wyszusowani i najedzeni ruszymy w drogę powrotną.

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne).

Koszty składkowe:

370 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem (lub busem) na trasie Warszawa – Zieleniec - Warszawa
 • przewóz sprzętu narciarskiego
 • śniadanie po nocnym przejeździe w sobotę rano
 • dojazdy i powroty do/z wyciągów
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu
 • nocleg z pościelą w pensjonacie w ok. Duszników-Zdroju (pokoje 2-3-4-5 os. z łazienkami, jest WiFi)
 • śniadanie w pensjonacie w niedzielę rano
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie - 235 zł na 2 dni (w przedsprzedaży online za 188 zł)
 • ewentualne wypożyczenie sprzętu narciarskiego (ok. 80-100 zł na 2 dni, zależnie od rodzaju)
 • ewentualne lekcje z instruktorem - różnie np. 1os na 1h za 100 zł, a 3os na 1h za 180 zł. (w pakietach taniej)
 • przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania w knajpkach przy stokach narciarskich
 • niedzielny posiłek po nartach w knajpkach przy trasach

Jak się zgłosić?

Wprawdzie to dopiero zajawka, ale warto sobie zaklepać już termin w kalendarzu :) Koszty podobne jak przy innych szusujących weekendach. Niebawem opublikujemy komplet informacji, ale dla lubiących planować długofalowo zapraszamy już teraz do zaklepania sobie miejsca w ekipie. Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Chcę jechać :)

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!