Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcę jechać :)

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Koszty składkowe:

450 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Zieleniec oraz Czarna Góra - Warszawa
 • przewóz sprzętu narciarskiego
 • lokalne dojazdy i powroty do/z wyciągów
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu
 • nocleg w pensjonacie w Polanicy-Zdroju (pokoje 2-3 os. z łazienkami)
 • śniadanie w pensjonacie w niedzielę rano
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie - 7 godzinny w Zieleńcu 140 zł, 7 godziny w Czarnej Górze 140 zł 
  Warto upolować wcześniej karnety w przedsprzedaży i w ramach Black Friday
 • ewentualne wypożyczenie sprzętu narciarskiego (ok. 50-70 zł na dzień, zależnie od rodzaju)
 • ewentualne lekcje indywidualne z instruktorem - ok. 130-150 zł/h (w pakietach taniej)
 • przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania w knajpkach przy stokach narciarskich
 • sobotnie śniadanie i niedzielny posiłek po nartach w knajpkach przy trasach

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne).

Kwestie żywnościowe:

Sobotnie śniadanko wciągniemy z tego co zabierzemy z domu plus poranna stacja benzynowa. W ciągu dnia będzie można przekąsić co nieco i uzupełnić płyny w knajpkach przy stokach narciarskich. Obiadokolację sobotnią mamy zapewnioną w pensjonacie w którym nocujemy. W niedzielę jemy wspólne śniadanie, a później podobnie jak w sobotę knajpki przy trasach narciarskich. Konkretny posiłek po niedzielnych szusach zjemy w knajpach przy trasach w Czarnej Górze i dopiero wyszusowani i najedzeni ruszymy w drogę powrotną.

Sobotni wieczór integracyjno-rozrywkowy:

Zanocujemy w okolicach Duszników-Zdroju. A w ramach wieczornego odkwaszania zakwasów pogawędzimy przy złotych trunkach o rozmaitych ewolucjach wyczynianych na trasach narciarskich. Nie omieszkamy też dodatkowo rozerwać nasze szare komórki w połączeniu z solidną dawką wesołości, uśmiechu i dobrej zabawy :)

Jak śmigamy przez 2 dni weekendu:

W sobotę rano na stacji benzynowej będzie można wciągnąć porannego hot-doga i/lub wypić aromatyczną kawę, a potem jeszcze kawałek i dojedziemy na parking w Zieleńcu. Tam ogarniemy się narciarsko i razem ze startem wyciągów i my wystartujemy na całodzienne szusowanie. Prawdopodobnie od godz. 9.00 do 16.00 w ramach karnetów 7-godzinnych. Będzie można się wyszaleć na maksa! Po sobotnim śmiganiu autokar zabierze nas z Zieleńca do pensjonatu w Polanicy-Zdrój, gdzie rozlokujemy się po pokojach, odświeżymy się i wciągniemy smaczną obiadokolację.

W niedzielę po śniadaniu opuszczamy pokoje i jedziemy na stoki do Czarnej Góry. A po kolejnych siedmiu godzinach śmigania, jemy coś w knajpkach przy trasach i ruszamy w drogę powrotną do stolicy. Pooglądamy filmy z DVD, pośpimy trochę i dotrzemy do Warszawy pewnie ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

A jak bawiliśmy się w Zieleńcu w poprzednim sezonie zimowym można zobaczyć na naszym facebooku: 
Zieleniec - sobota 29.01.2022
Zieleniec - niedziela 30.01.2022

Natomiast w Czarnej Górze ostatnio spędziliśmy cały weekend dwa sezony temu:
Czarna Góra - weekend 27-28.02.2021,
byliśmy też wtedy Zieleńcu - weekend 13-14.02.2021

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 23.45 w piątek 24.02.2023 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 24.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie filmami z DVD.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić go z nartami lub deską na nogach. Dwa dni śmigania po osiem godzin każdego dnia, więc będzie można idealnie oderwać się od miejskiej rzeczywistości i aktywnie odetchnąć zimowym powietrzem.

Narty / Snowboard
Zieleniec i Czarna Góra 25-26.02.2023

 Zapraszamy :) 

Wszystkich dwudeskowców i jednodeskowców, zapraszamy na weekend narciarsko-snowboardowy. Wyjazd ma charakter typowo szusujący, a propozycja wspólnego szusowania jest kierowana do szwendaczkowych miłośników zimowego szaleństwa. Zapraszamy do wspólnego śmigania po białych trasach osoby już jeżdżące, dla których będzie to kolejna okazja do zimowego, weekendowego szaleństwa, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami czy snowboardem.

Tym razem mix weekendowy, sobota w ośrodku Zieleniec, a niedziela w ośrodku Czarna Góra. Oba te rejony należą do czołówki najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. W poprzednich latach śmigaliśmy w każdym z nich po 2 dni podczas weekendu, a tym razem oba ośrodki w jeden weekend :) A noc spędzimy w uzdrowisku Polanica-Zdrój, gdzie będzie można wznieść toasty za udane szusy w pensjonacie lub wybrać się na wieczorny spacer, a dla mających jeszcze moc w nogach może też na lokalny dancing. Trasy w Zieleńcu tutaj, a w Czarnej Górze tutaj.

Zieleniec Ski Arena