Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

 Wolne miejsca. Zapraszamy :) 

Wszystkich szwendaczkowych narciarzy i snowboardzistów zapraszamy na ostatni szusujący weekend w sezonie 2020. A zakończymy go z góralskim przytupem bo w stolicy polskich Tatr czyli w Zakopanem. Za cel naszego zimowego śmigania jednego dnia stawiamy sobie trasy na Kasprowym Wierchu (dla zaprawionych śmigaczy) ośrodek Jurgów Ski (dla średniozaawansowanych) oraz Rusiń‑ski (dla szusujących rekreacyjnie i początkujących), a drugiego dnia wszyscy będziemy pomykać po stronie słowackiej w unowocześnionym rok temu ośrodku Bachledka Ski & Sun. Odnośniki w nazwach ośrodków prowadzą do ich stron internetowych.

Tatry zima

Narty na Kasprowym i pod Tatrami w Polsce i na Słowacji
29.02-01.03.2020

Narty na Kasprowym i pod Tatrami w Polsce 
i na Słowacji 
29.02-01.03.2020

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 22.45 w piątek 28.02.2020 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 1-2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Kasprowy Wierch trasy narciarskie

Jak szusujemy przez 2 dni weekendu:

W sobotę wcześnie rano dotrzemy autokarem do naszego ulubionego pensjonatu w Zakopanem. Tam zaczniemy od pożywnego śniadanka (bogaty szwedzki stół), a następnie przebiórka w holu obiektu i jedziemy na stoki. Amatorów śmigania na Kasprowym do Kuźnic podrzuci lokalny busik, a nasz autokar zawiezie pozostałą część ekipy do ośrodka Rusiń-ski oraz do Jurgowa.

Śmigacze na Kasprowy powinni być przy kolejce w Kuźnicach ok. g. 8.30. W widełkach 8.30-9.00 autokar dotrze na Rusiń-ski, a w Jurgowie będziemy ok. 9.00-9.30. Jeździmy do końca dziennej pracy wyciągów. Osoby jeżdżące na Kasprowym wrócą do pensjonatu na własną rękę busikami z Kuźnic. Z Bukowiny i Jurgowa wrócimy naszym autokarem.

Skipasy, instruktorzy, wypożyczalnie:

Skipasy warto będzie kupić wcześniej przez internet, ale oczywiście będzie można też na miejscu. Warto pomyśleć o karnecie Tatry Super Ski, który obowiązuje w 17 stacjach narciarskich. Dla nas istotne, że można na nim śmigać w Jurgów Ski, Rusiń-ski, a także na SłowacjiBachledka Ski & Sun. Na tym samym karnecie można też śmigać na Harendzie i Szymoszkowej. Niestety Kasprowy nie wchodzi w skład tego pakietu i obowiązują tam odrębne karnety.

We wszystkich ośrodkach narciarskich dla zainteresowanych dostępni są instruktorzy narciarscy i snowboardowi. Dla tych, którzy mają w planach skorzystanie z takich lekcji warto poklikać strony ośrodków, zebrać namiary, a nawet umówić się na konkretne godziny lekcji (na g. 10 i później). Dla jeżdżących na podobnym poziomie zaawansowania warto pomyśleć o lekcjach dla 2-3 os. grupy. Wersja tańsza i często bardziej rozrywkowa.

Osoby nie posiadające swojego sprzętu będą mogły skorzystać z wypożyczalni przy ośrodkach. Zwykle jest ich kilka, a sprzętu pod dostatkiem. 

Koszty składkowe:

330 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Zakopane –Warszawa (dwóch kierowców),

 • lokalne przejazdy do ośrodków narciarskich (busikiem do Kuźnic,
  autokarem do innych ośrodków),

 • nocleg w pensjonacie w 2-3-os. pok. z łazienkami (z pościelą) z dostępem do internetu (WiFi), 500m od Krupówek

 • porządne śniadanie w sobotę i w niedzielę w miejscu noclegu (szwedzki stół)

 • transport sprzętu narciarskiego,

 • ubezpieczenie KL 80 tys. PLN, NNW 100 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard 

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • posiłek obiadowy po sobotnim i niedzielnym szusowaniu,

 • karnety narciarskie na 2 dni
  (Kasprowy 130 zł/dzień, Tatry Super Ski 200 zł/2 dni, 
  Bachledka 26,20 €/dzień, Rusiń-ski i Jurgów 110 zł/dzień)

 • ewentualne koszty wypożyczenia sprzętu (ok. 50 zł/dzień i 15 €/dzień),

 • ewentualne koszty lekcji z instruktorem (indywidualnie lub w małych grupach, różne stawki),

 • wydatki indywidualne na miejscu (w PLN i EUR)

Jak się zgłosić?

Poniżej znajdziesz formularz zgłoszeniowy.

W trakcie szusów skorzystamy z knajpek na stoku na małe co nieco na gorąco dla rozgrzewki lub na zimno dla ostudzenia emocji ;) a po ich zakończeniu, gdy już się odświeżymy w pensjonacie, wyjdziemy w miasto aby skorzystać z rozmaitej gastronomii zakopiańskiej

Kto będzie miał jeszcze dość mocy w sobie po całodziennej jeździe, to będzie można pobrykać tanecznie w Watrze, a nienasyceni może jeszcze wyskoczą na wieczorne jazdy np. na stoki Harendy lub Szymoszkowej (na własną rękę).

niedzielę po śniadaniu w pensjonacie jedziemy wszyscy na Słowację aby śmigać tam w ośrodku w Bachledowej Dolinie. Dotrzemy tam ok. godz. 9 i śmigamy do 16. Ośrodek wzbogacił się o nowoczesną gondolę 10-os. a trasy są tam różnorodne i każdy niezależnie od umiejętności będzie mógł tam pobrykać, a w przerwach skorzystać z knajpek i słowackich smakołyków. Konkretny posiłek niedzielny na zakończenie jazd wg gustu i smaku korzystając z gastronomii przy stokach (wydatki w EUR!). Przebiórka w/przy autokarze, a następnie ruszamy w drogę powrotną do Warszawy bezpośrednio z Bachledowej.

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne). Śpimy w pensjonacie z wyżywieniem (obiadokolacja w sobotę i śniadanie w niedzielę). Pozostałe posiłki indywidualnie w knajpach przy trasach narciarskich (najlepiej gotówka w EUR, kartami nie wszędzie można zapłacić).

Na Kasprowym na zaawansowanych narciarzy i deskarzy czekają czarne trasy na Hali Goryczkowej i Hali Gąsienicowej, a jeśli tylko dopisze nam słoneczna pogoda, to widokowo będzie prawie jak w Alpach. Trasy wymagające, ale i widoki tatrzańskie powalające. Jurgów oferuje kilka tras i dwa wyciągi krzesełkowe, podobnie Rusiń-ski, w którym komfortowe kanapy i trasy pozwolą na rozwinięcie skrzydeł dla tych co jeszcze nie czują się orłami w sportach zimowych.