Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcę jechać :)

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Koszty składkowe:

790 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Szpindlerowy Młyn (Czechy) oraz Jańskie Łaźnie (Czechy) - Warszawa,
 • lokalne przejazdy w Czechach zgodnie z programem szusowania/szurania,
 • przewóz sprzętu narciarskiego,
 • 2 obiadokolacje (piątek i sobota w miejscu noclegu - zupa, drugie danie, napój),
 • 2 noclegi w hotelu w Szpindlerowym Młynie (pokoje 2-3 os. z łazienkami) - standard turystyczny
 • 2 śniadania (sobota i niedziela w miejscu noclegu - bufetowo),
 • ubezpieczenie KL 80 tys. PLN, NNW 100 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie - informacje o ich kosztach na stronach ośrodków narciarskich
 • ewentualne wypożyczenie sprzętu narciarskiego
 • ewentualne lekcje z instruktorem
 • przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania w knajpkach przy stokach narciarskich
 • niedzielny posiłek po nartach w knajpkach przy trasach

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne). Bez problemu można wypożyczyć sprzęt zjazdowy, a biegówkowicze lepiej żeby mieli własny sprzęt.

Kwestie żywnościowe:

Piątkowe śniadanko ogarniamy we własnym zakresie (kanapki z domu, poranna stacja benzynowa), a potem ruszamy na szusowanie. W ciągu dnia będzie okazja do wszamania małego co nieco w obiektach gastronomicznych w ośrodkach narciarskich. Obiadokolacje piątkową i sobotnią zjemy razem w hotelu w którym zanocujemy w Szpindlerowym Młynie. W sobotę niedzielę zjemy wspólnie śniadania w hotelu, a potem ponownie śmigamy cały dzień i korzystamy z knajpek przy stokach. Obiadokolację niedzielną jemy wg indywidualnego gustu i smaku w obiektach przy trasach narciarskich zanim wyjedziemy w drogę powrotną po 3 dniach na śniegu.

Piątkowy i sobotni wieczór:

Dwa wieczory po szusowaniu/szuraniu piątkowym i sobotnim spędzimy w miejscu naszego zakwaterowania czyli w hotelu w Szpindlerowym Młynie. Po obiadokolacjach wymienimy się wrażeniami z całodziennego pokonywania zjazdów i kilometrów tras.

Jak śmigamy i szuramy przez 3 dni długiego weekendu:

Piątkowym rankiem autokar dowiezie nas prosto pod stoki ośrodka Szpindlerowy Młyn (wyciągi startują od g.8.30). Wcześniej zatrzymamy się jeszcze na granicy PL/CZ,  gdzie chętni zakupią poranną kawę czy hot-doga. W ośrodku funkcjonują zimą darmowe skibusy, które łączą poszczególne dzielnice miasteczka i pozwalają na korzystanie ze wszystkich wyciągów. Przed wyjazdem warto będzie wcześniej kupić karnety online (będzie taniej i wygodniej niż na miejscu). W Szpindlerowym obowiązują karty gopass, ale cennik karnetów i ich dostępność jest planowana od 15.11.2022. W ośrodku Černá Hora – Pec sprzedaż karnetów online na sezon 22/23 planowana jest od 07.11.2022. Sugerujemy jednak, aby nie kupować skipassów zbyt wcześnie, a dopiero gdy wiadomo będzie że ośrodki działają. Mało prawdopodobne jest abyśmy odwołali wyjazd z powodu braku śniegu. W takim przypadku koszty uczestnictwa zostaną oczywiście zwrócone, ale ryzyko wcześniejszego zakupu karnetu spoczywa na każdym indywidualnie. Na wyjazd zapraszamy też osoby preferujące narty biegowe, z tym że jest to opcja dla osób samodzielnych, które poradzą sobie szurając w towarzystwie innych szuraczy m.in. na Karkonoskiej Magistrali (najlepiej na własnym sprzęcie) ponieważ organizatorzy będą ze zjazdowiczami. 

Drugi dzień czyli sobota 07.01.2023 to również szusowanie i szuranie w ośrodku Szpindlerowy Młyn i w jego okolicach. Natomiast trzeciego dnia czyli w niedzielę 08.01.2023 po śniadaniu w hotelu wykwaterujemy się i autokar zawiezie nas do ośrodka Černá Hora – Pec, a dokładnie do miejscowości Jańskie Łaźnie. Tu będzie można się solidnie naśmigać i naszurać, a chętni przygód narciarskich będą mogli skorzystać ze SkiTour czyli łącznika ratrakowo-narciarskiego między Jańskimi Łaźniami a Pecem pod Śnieżką, a następnie wrócić skibusem. 

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 22.45 w czwartek 05.01.2023 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 1-2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie filmami z DVD.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić go z nartami lub deską na nogach. Trzy dni śmigania po ok. siedem godzin każdego dnia, więc będzie można idealnie oderwać się od miejskiej rzeczywistości i aktywnie odetchnąć zimowym powietrzem. Zjazdowicze warto aby zapoznali się z informacjami o ośrodkach oraz dużymi mapami tras zjazdowych: Szpindlerowy Młyn oraz Černá Hora – Pec. Biegówkowiczom natomiast polecamy prześledzić okolice Szpindlerowego Młyna na mapy.cz w wersji zimowej - niebieskie linie to trasy na biegówki - ogrom możliwości szurania robi wrażenie :)

 Zapraszamy :) 

Wszystkich dwudeskowców i jednodeskowców, zapraszamy na długi 3 dniowy weekend narciarsko-snowboardowy. Wyjazd ma charakter typowo szusujący, a propozycja wspólnego szusowania jest kierowana do szwendaczkowych miłośników zimowego szaleństwa. Zapraszamy do wspólnego śmigania po białych trasach osoby już jeżdżące, dla których będzie to dobry start zimowego sezonu, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami czy snowboardem. Zaprawieni biegówkowicze ze swoim sprzętem również mile widziani :)

Przez trzy dni będziemy śmigać od otwarcia do zamknięcia dziennej pracy wyciągów. Naszą główną miejscówką do śmigania będzie najsłynniejszy ośrodek narciarski w Czechach czyli Szpindlerowy Młyn - 6 kolejek linowych, 11 wyciągów narciarskich, 27 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności oraz 90 km tras do narciarstwa biegowego.  Zakładamy szusowanie tam przez 2 z 3 dni pobytu, a 1 dzień spędzimy w ośrodku Černá Hora – Pec, w którym można się wyszumieć korzystając z 3 kolejek linowych i 9 wyciągów na łącznie ponad 17 km tras zjazdowych

Oba ośrodki narciarskie znajdują się na czołowych miejscach do szusowania w Czechach. Są świetnie przygotowane i zwykle otwierają się już około połowy grudnia. Mają znakomite systemy naśnieżania, więc nawet przy skromniejszych opadach naturalnych będzie gdzie pośmigać. Trasy w obu ośrodkach dadzą nam tyle frajdy, że będzie można naśmigać się do upadłego ;) - głównie w przenośni, ale i dosłownie, bo co to za narciarz czy deskarz, co orzełka nie wywinie ;)

Pośmigamy jak zawodowcy, ale i początkujący będą mogli nabrać kolejnych szlifów pod okiem instruktorów w ośrodkach. Trzeba się tylko liczyć z lekcjami po czesku lub angielsku, ewentualnie w międzynarodowym języku gestykulacji ;) W obu lokalizacjach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu (narty zjazdowe i snowboardy). A wieczorami w hotelu w Szpindlerowym Młynie wymienimy się doświadczeniami i miło spędzimy czas w szwendaczkowym towarzystwie.

Narty / Snowboard / Biegówki
Szpindlerowy Młyn 6-8.01.2023

Szpindlerowy Młyn i Szwendaczki na szusowaniu