Szczyrk - wyczesane szusowanie
26-27.01.2019

01 stycznia 2019

12-13.01.2019

Naszym celem będzie znany pewnie wszystkim Szczyrk, ale po drugim etapie wielkiej modernizacji. W zeszłym sezonie mieliśmy tam łącznie aż 40 km zróżnicowanych tras dzięki połączeniu trzech ośrodków Szczyrk Mountain Resort, COS Szczyrk, Beskid Sport Arena. W rejonie Czyrna - Solisko - Salmopol korzystaliśmy z nowej gondoli 10-osobowej oraz 2 wyciągów krzesełkowych 6-osobowych. Na Skrzyczne wciągały nas dwie sekcje wyciągu krzesełkowego z nowymi i szybkimi kanapami 4-osobowymi.

co nowego w sezonie 2018/2019? Długo wyczekiwane połączenie wyciągiem z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójecką Kopę i przygotowanie tras narciarskich w tym rejonie, co pozwoli na sprawną i dwukierunkową komunikację narciarską pomiędzy szczytami Skrzycznego i Małego Skrzycznego. Zainwestowano też w wiele nowych punktów do naśnieżania tras (18 nowych lanc i 12 armat śnieżnych), poprawiono podłoże na trasach i zabezpieczono trasy, aby śnieg utrzymywał się na nich jak najdłużej.

Na stronie internetowej ośrodka można znaleźć szczegółowe informacje o warunkach do śmigania i obowiązujących tam cenach

 

 

 

 

 

 

karnetów. Wytrawni śmigacze poszaleją, a początkujący potrenują na oślej łączce. Na miejscu działają szkółki narciarskie, więc będzie możliwość wykupienia lekcji z instruktorem, a potem trenowania na własną rękę do upadłego ;) 

Jak jedziemy:

Zbiórka o godz. 23.45 w piątek 25.01.2019 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 24.00. Minimalna grupa: 20 osób.

Jedziemy i wracamy tym samym busem/autokarem, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie.

Kto ma swój sprzęt zjazdowy, to oczywiście zabiera go ze sobąkto nie ma - są wypożyczalnie na miejscu. O poranku dotrzemy do pensjonatu w Szczyrku na śniadanko, szybką przebiórkę i potem podwózka prosto na stoki na całodzienne śmiganie!

Jak szusujemy i jak mieszkamy:

sobotę dotrzemy na stoki Szczyrku po śniadaniu ok. godz. 9.00 i jeździmy do oporu tzn. do końca dziennej pracy wyciągów czyli do ok. godz. 16. Po pierwszym dniu na śniegu bus/autokar zabiera nas z ośrodka narciarskiego i zawozi do pensjonatu blisko centrum Szczyrku, gdzie rozlokowujemy się po pokojach, wskakujemy pod prysznic i wciągamy porządne jedzonko po nartach. Ewentualnie w odwrotnej kolejności odnośnie jedzenia i mycia, jeśli będziemy bardziej głodni niż spoceni ;)

Sobotni wieczór spędzimy w naszym pensjonacie wymieniając się wrażeniami z całodziennego szusowania. Będzie można też wyskoczyć na Szczyrk by night i skorzystać z atrakcji wieczornych jakie oferują knajpki w miasteczku.

niedzielę po śniadaniu opuszczamy pokoje i jedziemy na dalsze szczyrkowskie szusowanie. Gdy już wyjeździmy się na maksa do końca dziennego działania wyciągów (g.16), to zbieramy się na grupową obiadokolacje. W miejscu konsumpcji zrobimy przebiórkę po nartach, uzupełnimy spalone kalorie treściwym posiłkiem i ruszymy w drogę powrotną do stolicy. W trakcie jazdy pooglądamy filmy na DVD i też trochę pośpimy oczywiście. Powrót do Warszawy prawdopodobnie ok. 1-2 w nocy.

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne). Śpimy w pensjonacie z wyżywieniem (2 śniadania i 2 obiadokolacje), śpiworów nie zabieramy.

Koszty składkowe:

320 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Szczyrk - Warszawa
 • transport sprzętu narciarskiego
 • sobotnie śniadanie przed szusowaniem (bufet)
 • dojazdy i powroty do/z wyciągów
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu
 • nocleg w pensjonacie blisko centrum Szczyrku (pokoje 2-3-4-os z łazienkami)
 • niedzielne śniadanie przed szusowaniem (bufet)
 • obiadokolację w niedzielę po szusowaniu
 • ubezpieczenie narciarskie (rekreacyjne narciarstwo i snowboard, KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN) 

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie (czasowe lub punktowe) dzienny ok. 90 zł
 • ewentualne koszty wypożyczenia sprzętu ok. 40 zł za komplet na dzień
 • ewentualne koszty lekcji z instruktorem ok. 70zł/1os/1h ale np. 120zł/3os/1h
 • wydatki na knajpach na stokach, na pamiątki itp. 

Kto jedzie:

Członkowie Stowarzyszenia Klub Szwendaczek -> link do zgłoszenia 

Ekipa w komplecie, ale warto zgłosić się na listę rezerwową (również przez powyższy link).

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Wolska 5/13/103, 01-201 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?