Huczne powitanie 2024
w Górach Stołowych
30.12.2023 - 01.01.2024
Huczne powitanie 2024 w Górach Stołowych
30.12.2023 - 01.01.2024
Zapraszamy :)
Zapraszamy na Sylwestra 2023, którego spędzimy w Górach Stołowych. Będzie jak zawsze aktywnie i wesoło :) Poszwendamy się po górskich szlakach przez 3 dni, a w górach spędzimy 2 noce, ostatnią całą w starym roku, a podczas drugiej wkroczymy tanecznym krokiem w 2024! Każdego dnia przemierzymy najciekawsze szlaki i odwiedzimy najbardziej znane miejsca, aby upolować je na fotkach w zimowej scenerii. Odwiedzimy Błędne Skały, zawitamy na Szczeliniec Wielki i zbierzemy na zdjęciach mnóstwo rozmaitych Skalnych Grzybów.
Będzie też możliwość zrealizowania tras w wersji lajtowej w sobotę i niedzielę. Pod koniec roku różnie może być z ilością śniegu na trasach, więc każdy będzie miał wybór wedle swoich możliwości i potrzeb, aby optymalnie wykorzystać czas w otaczającym górskim klimacie. A w noworoczny poniedziałek (dla tych, którzy po nocnych baletach nie będą mieli ciekawości na górską trasę) przewidujemy spacerową wersję dnia z odkrywaniem ciekawych zakamarków Duszników-Zdroju, popijaniem wód zdrojowych, a może uda się też wbić do jakiegoś hotelu na moczenie basenowe.
Jeśli więc masz ochotę pobrykać po Górach Stołowych, zabawić się wystrzałowo w szwendaczkowym gronie przy muzyce głównie lat 80-90 tych, ale i współczesnych, czyli aktywnie spędzić koniec 2023 i początek 2024, to szykuj się i jedź !!!
Charakter wyjazdu:
Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy w sposób aktywny chcą poszwendać się po górach w zimowej aurze i wspólnie zaszaleć sylwestrowo i przywitać Nowy 2024 rok! Zaplanowane trasy górskie wymagają przeciętnej kondycji fizycznej, ale w zależności od tego ile śniegu nam zima przyniesie, trzeba liczyć się z koniecznością używania raczków i kijków trekkingowych na szlakach.
Średnio-dzienny trekking: 5 godzin, 500m do góry i 15 km.
Jeśli zima nas zaskoczy i nasypie dużo białego puchu (chociaż w grudniu to w ostatnich latach raczej słabo ze śniegiem bywało), to zrealizujemy bezpieczne trasy alternatywne. Uczestnikom udostępnione będą pliki gpx z dokładnym przebiegiem tras oraz namiary na serwis internetowy z naniesionym ich przebiegiem i możliwością samodzielnego wydruku map. Każdego dnia ruszamy w góry "na lekko" czyli tylko z podręcznym plecaczkiem, a w nim tylko to co niezbędne na szlak.
Jak jedziemy i wracamy:
Zbiórka o godz. 23.45 w piątek 29.12.2023 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 24.00.
Jedziemy i wracamy tym samym autokarem, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Wyjazd w drogę powrotną w poniedziałek 01.01.2024 w godz. popołudniowych (po zrealizowaniu noworocznej trasy). Jeśli nie będzie korków na sylwestrowych powrotach, to powinniśmy wrócić przed północą.
Trasa 1 dzień - sobota 30.12.2023
Pokrzywno - Przełęcz Sokołowska - Fort Fryderyka - Regionalny Szlak Serduszkowy - Wielbłądek - Polanica-Zdrój (centrum, knajpki) - Złoty Widok - Ślepowron - Piekielna Góra - Piekielna Przełęcz - Zamek Leśna Skała (z restauracją) - malownicze skałki m.in. Wielbłąd, Orlik, Lelum Polelum, Parapet, Kruk - Szczytna (zakwaterowanie i obiadokolacja). Wieczorem wspólnymi siłami zajmiemy się udekorowaniem sali imprezowej wykorzystując do tego girlandy i setki balonów!
Czas przejścia: ok. 6 godzin + przerwy, długość trasy ok. 18 km, suma podejść ok. 600m, suma zejść ok. 650m.
Wariant lajtowy: ok. 2 godziny - pętla z bazy na Zamek Leśna Skała i przez malownicze skałki z powrotem - długość trasy ok. 5 km, suma podejść ok. 150m, suma zejść ok. 150m.
(podane wyżej czasy dotyczą przejść letnich, bez śniegu, im będzie go więcej, tym dłużej możemy być na szlakach i będzie więcej frajdy!)
Trasa 2 dzień - niedziela 31.12.2023
Po śniadaniu podjazd autokarem na start: Polana Imka - Rozdroże pod Lelkową - labirynt Błędne Skały - Główny Szlak Sudecki - Ptasia Skała - Bateria nad Pasterką - Pasterka (opcja wstąpienia do Schroniska Pasterka) - Schronisko "Na Szczelińcu" - Szczeliniec Wielki - Wąwóz Piekiełko - Karłów (powrót autokarem do bazy, wcześniejsza obiadokolacja przed wyszykowaniem się na imprezowanie)
(W okresie zimowym w Błędne Skały i na Szczeliniec wchodzi się na własne ryzyko, a wejście nie jest biletowane. Bardzo często trasa jest zalodzona, więc raczki zdecydowanie zabieramy do plecaka i zakładamy przed wejściem).
Czas przejścia: ok. 4 godzin + przerwy, długość trasy ok. 12 km, suma podejść ok. 440m, suma zejść ok. 345m.
Wariant lajtowy: ok. 1,5 godziny - pętla z Karłowa do Schroniska Na Szczelińcu, przez Szczeliniec Wielki i Wąwóz Piekiełko - długość trasy ok. 3,5 km, suma podejść ok. 165m, suma zejść ok. 165m.
(podane wyżej czasy dotyczą przejść letnich, bez śniegu, im będzie go więcej, tym dłużej możemy być na szlakach i będzie więcej frajdy!)
Trasa 3 dzień - poniedziałek 01.01.2024
Po późniejszym noworocznym śniadaniu podjazd autokarem na start: Parking w ok. Maczugi - Główny Szlak Beskidzki - Skalne Grzyby m.in. Bliźniaki, Głowa lamy, Piętrowy grzyb, Zamek, Żółw - Rogacz - Batorówek - Batorów - Góra Anny - Góra Ceglana - Duszniki-Zdrój
Czas przejścia: ok. 4,5 godziny + przerwy, długość trasy ok. 15 km, suma podejść ok. 260m, suma zejść ok. 420m.
Wariant lajtowy: dzień w Dusznikach-Zdroju - Park Zdrojowy, wody zdrojowe, lokalny basen w jakimś hotelu
(podane wyżej czasy dotyczą przejść letnich, bez śniegu, im będzie go więcej, tym dłużej możemy być na szlakach i będzie więcej frajdy!)
Wyjazd w drogę powrotną do Warszawy przewidujemy na godz. 17, tak aby (jeśli warunki drogowe pozwolą) wrócić przed północą.
Impreza sylwestrowa 2023 i powitanie Nowego Roku 2024!
W dzień sylwestrowy nie będziemy szarżować trasowo, tak aby dobrze się przewietrzyć w górach i być w pełni sił na wieczorno-nocne balowanie! Będziemy mieli do dyspozycji dużą salę, na której zaczniemy imprezować o godz. 20, przywitamy hucznie Nowy Rok 2024, aby w nim potańcować jeszcze ze 2-3 godziny, a następnie zdrzemniemy się trochę, aby nabrać sił na noworoczne szwendanie. A co będziemy jeść i pić podczas balowania? Menu sylwestrowe nieco niżej. Natomiast pod względem repertuaru muzycznego imprezę będziemy nakręcać wspólnie! Przy użyciu sprzętu nagłośnieniowego dostępnego w sali oraz laptopa z ogromną ilością muzyki. Każdy z uczestników będzie mógł wcześniej zaproponować swoje ulubione kawałki do tańca. Zachęcamy więc do podrzucania propozycji skocznych kawałków, których nie może zabraknąć i abyśmy balowali przy jak największej ilości kawałków wyrywających z butów! Zapraszamy Szwendaczków sparowanych i singlowych. Nie robimy parytetów płciowych – niezależnie od tego ile będzie osób płci pięknej, a ile płci brzydkiej będziemy się wspólnie świetnie bawić!
Menu sylwestrowe:
3 ciepłe posiłki, zastawione stoły zimnymi przekąskami, kawa, herbata, napoje, lampka szampana
(poniższe zestawienie może jeszcze ulec zmianie pod względem asortymentu, ale jadła i napitków będzie pod dostatkiem)
– na początek ciepłe danie: szynka/karczek (wege: kotlet z soczewicy) w sosie, kluski śląskie, surówka/buraczki,
– stoły zastawione zimnymi przekąskami (wędliny - w tym mięsa pieczone i pasztety, półmiski z różnymi serami, sałatka śledziowa, jarzynowa i caprese, jaja w sosie tatarskim, galaretka drobiowa, pieczywo, masło (do bieżącego pogryzania),
– jeszcze przed północą gorąca zupa gulaszowa (wege: leczo),
– lampka szampana na powitanie Nowego Roku,
- po północy barszczyk czerwony z krokietem (wege: z pieczarkami),
– dwa rodzaje ciasta,
- herbata i kawa (z ekspresu ciśnieniowego) - bez ograniczeń,
– napoje zimne - woda n/g z cytryną, soki, coca-cola - 1 litr/osobę
Alkohol w innej postaci niż symboliczna lampka szampana na powitanie Nowego Roku 2024 każdy zapewnia sobie we własnym zakresie. Wszelakie odpowiednie szkło do niego oczywiście na miejscu będzie (zakupy zrobimy na miejscu lub można zabrać ze sobą na wyjazd)
Zakwaterowanie i wyżywienie:
W trakcie sylwestrowego szwendania mieszkać będziemy w sprawdzonym przez nas nie raz ośrodku wypoczynkowym w Szczytnej. Dla szwendaczkowej ekipy do naszej wyłącznej dyspozycji będzie cały obiekt. Do dyspozycji będziemy mieli całkiem spoko pokoi 2-osobowych, ale będzie też trochę pokoi 3-osobowych (mile widziane trójpaki towarzyskie do takiego zakwaterowania), możliwe również pokoje 4-os (na życzenie). Wszystkie pokoje oczywiście z łazienkami. Nasze wyżywienie na miejscu to 2 doby z 2 posiłkami (śniadania i obiadokolacje) oraz bogate menu sylwestrowe.
Co zabrać:
Podstawowy ekwipunek górskiego turysty, a więc przede wszystkim wygodne, rozchodzone, górskie buty z membraną i dobrą, najlepiej vibramową podeszwą, bo to ich zadaniem będzie nas wygodnie poprowadzić po każdej ścieżce oraz nieduży plecak z tym co komu potrzebne i prowiantem na drogę. Przyda się oczywiście kurtka nieprzemakalna oraz odzież o różnej gramaturze i właściwościach, aby zmieniając ilość warstw na sobie zapewnić sobie optymalną wymianę ciepła z otoczeniem. Koniecznie też zabieramy latarkę/czołówkę. Trasy planujemy kończyć przed zmrokiem, ale latarki zwykle przydają się najbardziej wtedy, gdy o nich zapomnimy. Dni w grudniu są wyjątkowo krótkie, więc trzeba mieć czym świecić. Trzeba być przygotowanym zarówno na warunki jesienne jak i zimowe. Różnie ze śniegiem bywa w grudniu, na szlakach może być oblodzenie, więc raczki łańcuszkowe z pewnością będą godnym zabrania wyposażeniem. A jeśli zima to i rękawiczek, czapki i szalika nie może zabraknąć w bagażu na szlak.
Koszty składkowe:
1090 zł i obejmują:
Koszty do poniesienia we własnym zakresie i wg potrzeb:
Jak się zgłosić?
Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem
Stowarzyszenie Klub Szwendaczek
Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl
Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!