Singletrack - rowerowa przygoda

Singletrack'i
rowerowa, górska przygoda!

6-7.05.2023

Singletrack'i - rowerowa, górska przygoda!
6-7.05.2023

 Mamy 2 wolne miejsca w ekipie. Zapraszamy :) 

W weekend po majówce wybieramy się poszaleć na rowerach w rejon Gór Sowich, Bardzkich i Złotych. Do kameralnej 8-osobowej ekipy zapraszamy rowerowych wyjadaczy płci obojga, którzy mają ochotę zmierzyć się z trasami typu singletrack na górskich rowerach z pełną amortyzacją. Singletracki to wąskie, utwardzone ścieżki rowerowe z licznymi zakrętami, podjazdami i zjazdami, które zapewniają płynny i dynamiczny przejazd. Każda trasa ma swój własny charakter i poziom trudności. To idealne miejsce dla szukających wyzwań!

Jeśli masz zapał, dobrą kondycję chęć przygody, to wystarczy, bo specjalistyczne rowery wypożyczymy na miejscu. Przejdziemy przeszkolenie z jazdy na nich, a potem czeka nas już tylko radość z pokonywania tras! W sobotę pokonamy głównie zjazdowe części tras singletrack na rowerach z pełnym zawieszeniem (przód i tył), a my odpowiednio zabezpieczeni (ochraniacze, kaski) będziemy śmigać z uśmiechami na twarzach i rosnącym poziomem adrenaliny! W niedzielę wskoczymy na dwukołowe rumaki również z pełną amortyzacją, ale dodatkowo z doładowaniem elektrycznym. Te pojazdy umożliwią nam również pokonywanie ostrych podjazdów, więc pokonamy leśne odcinki niezależnie od przewyższeń. Będzie okazja do pobrykania na wyczesanych rumakach bez prądu i z prądem na świetnie przygotowanych trasach :)

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy lubią adrenalinę i dużą dawkę emocji! Sama jazda na rowerze tu nie wystarczy, tu trzeba czuć zew krwi do poskromienia w pełni amortyzowanych mustangów, którymi pokonamy singletracki, a na nich slalomy między drzewami, ostre wiraże z opanowaniem siły odśrodkowej, wyskoki, utrudnienia terenowe (korzenie, kamienie, dziury itp.), a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić! Pamiętać jednak należy, że taka forma rowerowania należy do kategorii sportów wysokiego ryzyka. Będziemy w tym zakresie ubezpieczeni, na głowach kaski, ochraniacze na łokciach i kolanach, ale przede wszystkim głowy na karku przy pokonywaniu singletrack'ów. Rowery na których będziemy pomykać są często w cenie przyzwoitego auta, ale dla spokoju ducha będziemy ubezpieczeni nie tylko w zakresie naszego osobistego bezpieczeństwa, ale również ubezpieczony będzie sprzęt z wypożyczalni. Przedstawione poniżej plany na sobotę i niedzielę mają charakter ramowy i mogą ulec zmianie, jeśli okoliczności będą tego wymagały np. jakiś szlak będzie zamknięty, czy jakaś droga dojazdowa będzie niedostępna, zrealizujemy wtedy trasy alternatywne. 

Jak jedziemy i wracamy oraz w jakiej ekipie:

Zbiórka o godz. 17.45 w piątek 05.05.2023 na Bemowie (na parkingu blisko skrzyżowania Powstańców Śląskich i Radiowej). Można tu będzie zostawić swoje auto na parkingu publicznym (bezpłatny, niestrzeżony) lub po sąsiedzku (płatny, strzeżony). Dobry dojazd też komunikacją publiczną - trzy przystanki tramwajem od Metro Bemowo. Będziemy mieli stąd szybki wylot na A2 w kierunku Strykowa i dalej na Wrocław.

Ruszamy o godz. 18.00 Jedziemy busem 8-9 miejscowym. Naszym celem będzie miejscowość Srebrna Góra (ta ze słynną twierdzą) w okolicach Kłodzka. Dotrzemy tam w widełkach godz. 23-24. W busie będzie 2 kierowców (organizator i jeden z uczestników - kwestia deklaracji przy zgłoszeniu) oraz 6 osób w charakterze pasażerów. W niedzielę po zakończeniu emocji na rowerach (pewnie o godz. 18) ruszymy w drogę powrotną, tak aby ok. godz. 23-24 dotrzeć do Warszawy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy. Na wlocie będą mogły wysiąść wcześniej osoby do metra.

Sobota 06.05.2023

Do Srebrnej Góry dotrzemy późnym wieczorem jeszcze w piątek, ale pewnie zanim padniemy do łóżek, to zrobi się sobota ;) Sobotnim rankiem wspólne śniadanie o g. 7.30, tak aby na godz. 9.00 stawić się na szkolenie z jazdy na full'ach. Przeszkoleni zostaniemy przez speców w tej dziedzinie czyli PM Bike Experts na specjalnym placu treningowym stworzonym w ramach projektu Trasy Enduro Srebrna Góra. A jak już opanujemy mustangi z pełnym zawieszeniem, tak by czerpać max radości z jazdy na nich, to ruszymy na Glacensis Flow Trip czyli rajd po singletrack'ach przy założeniu pokonywaniu głównie ich odcinków zjazdowych. Zwykle zaczyna się to zjazdem na Pętli Międzygórze, potem jej druga strona, a następnie Stronie, Rudka i Trojak (dwa ostatnie i po 2x bo fajne), a jak wystarczy mocy i czasu to jeszcze Orłowiec i Złoty Stok. Program tras nie jest sztywny i będzie elastycznie ustawiony wg naszych potrzeb, a adrenalina powinna nas pchać do przodu nawet jak sił już będzie trochę brakować ;) Do Srebrnej Góry wrócimy ok. g.18 i jak moce pozwolą, to łykniemy jeszcze jakąś traskę zjazdową Enduro. Po dniu pełnym emocji udamy się do srebrnogórzańskiej knajpy na porządny posiłek i wzniesienie toastów za wspaniałe trasy! 

Niedziela 07.05.2023

Po drugiej nocy w pensjonacie ponownie śniadanie o g. 7.30, a o godz. 9.00 meldujemy się po rowerki, ale tym razem będziemy ujeżdżać nie dość że full'e z pełną amortyzacją, to jeszcze z elektrycznym doładowaniem. A że charakter mustangów się zmieni, to i nasze brykanie będzie inne niż w sobotę. Zostaniemy przewiezieni w okolice Złotego Stoku, a naszym celem będzie powrót do bazy uwzględniając oczywiście górskie trasy rowerowe. Będą to również singletrack'i ale nie tylko w dół, ale i z porządnymi podjazdami pod górę. Każdy sam zdecyduje w jakim zakresie skorzysta z dopalenia elektrycznego, tak aby dać radę przejechać ok. 40 km, a przewyższeń będzie duuużo :) Drugiego dnia wyciskanie emocji na dwukołowcach zakończymy nieco wcześniej niż w sobotę, tak aby zjeść jeszcze solidny obiad i o godz. 18 ruszyć w drogę powrotną do Warszawy.

Co zabrać:

Jedziemy niezależnie od pogody i prognoz pogodowych. Nie ma złej pogody na ujeżdżanie dzikich mustangów rowerowych, trzeba tylko dobrze się ubrać, a najlepiej zabrać zapasowe ubrania. Trzymamy kciuki za piękną majową pogodę, ale ciuchy lepiej zabrać takie, żeby nie było żal ich zniszczyć. Gdyby zdarzyły się jakieś pozostałości śniegu po zimie, to takie trasy ominiemy. Kaski i ochraniacze otrzymamy razem z wypożyczonymi rowerami, ale można też zabrać swoje. Przydać się może mały plecaczek rowerowy, aby mieć w nim coś do picia i do przekąszenia. Do busa którym dostaniemy się do Srebrnej Góry i wrócimy zabieramy zapas tego co komu potrzeba na 2 dni i do spania. Rękawiczki rowerowe bardzo wskazane - zabieramy swoje. Techniczne ciuchy oraz ich użycie "na cebulę" lub "na tort" czyli warstwowo będą najlepszym wyborem, aby zależnie od aury jaka nas zastanie odpowiednio się przygotować każdego dnia na rowerowe emocje, a w razie czego np. ratować się cienką, techniczną kurtką przeciwdeszczową.

Koszty składkowe:

1490 zł i obejmują:
(zaliczka 500 zł w ciągu 3 dni po potwierdzeniu miejsca w ekipie, cz. 2 w kwocie 990 zł do 05.04.2023)

 • przejazd wygodnym busem 8-9 miejscowym z Warszawy do Srebrnej Góry i z powrotem do Warszawy (jako pasażer lub kierowca, szczegóły w formularzu zgłoszeniowym, obejmuje wynajem busa z pełnym ubezpieczeniem oraz koszty paliwa na całą trasę, opłaty parkingowe),
 • 2 noclegi w pensjonacie w Srebrnej Górze (dostępne będą 4 pokoje 2-os. z łazienkami),
 • 2 śniadania - w sobotę i niedzielę w miejscu noclegu (bufetowe, z czymś na ciepło),
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN (rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka, a także uwzględniające ubezpieczenie wypożyczanego sprzętu),
 • wynajem kpl ochraniaczy i kasku (fullface lub zwykły) na sobotę i niedzielę,
 • wynajem rowerów na sobotę (klasyczne, z pełną amortyzacją, ze stajni NS Bikes lub podobne),
 • 1 godzina szkolenia w sobotę rano na placu treningowym na Trasach Enduro Srebrna Góra,
 • Glacensis Flow Trip - transport osób i rowerów na kolejne singletracki w sobotę,
 • wynajem rowerów na niedzielę (elektryki, z pełną amortyzacją, ze stajni NS Bikes, Specialized lub podobne),
 • przewóz osób i rowerów elektrycznych w niedzielę w ok. Złotego Stoku i odbiór z Barda,
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • wydatki indywidualne (obiady/obiadokolacje w sobotę i niedzielę),

 

Jak się zgłosić:

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Chcę jechać :)

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!