Zapraszamy na Sylwestra 2019 w boskim Buenos Aires! Będziemy się rozkoszować pobytem tam przez pełne 5 dni i 4 noce, w tym tą najbardziej wystrzałową w roku!!! Tak więc jeśli lubisz klimaty południowo-amerykańskie, a zwłaszcza jeśli chcesz poczuć na co dzień całym sobą klimat stolicy Argentyny ;), to nie wahaj się, tylko szykuj się na Szwendaczkowego Sylwestra 2019 i wkrocz szwendającym krokiem w Nowy Rok 2020!

Jedziemy aż na 5 dni szwendania, 4 dni w roku 2019, a ostatni 5 dzień to już 1 stycznia 2020! Każdego dnia będziemy w innym paśmie górskim, i chociaż to nie będą Andy ;), to zahaczymy o to, co w niedalekiej odległości od miejsca naszego noclegu w Buenos Aires najpiękniejsze, czyli Góry StołoweBystrzyckieOrlickieSowie oraz Adršpašsko-teplické skály (Skalne Miasto w Czechach).

Jeśli więc masz ochotę pobrykać aż po 5 różnych pasmach górskich, zabawić się wystrzałowo w szwendaczkowym gronie w Buenos Aires przy muzyce głównie lat 80-90 tych, ale i współczesnych, czyli aktywnie spędzić koniec 2019 i początek 2020, to szykuj się i jedź !!!

Szwendaczkowe powitanie Nowego Roku 2020!

!!! Sylwester 2019 w Buenos Aires !!!

28.12.2019 - 01.01.2020

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy w sposób aktywny chcą poszwendać się po górach w zimowej aurze i wspólnie zaszaleć sylwestrowo i przywitać Nowy 2020 rok! Zaplanowane trasy górskie wymagają przeciętnej kondycji fizycznej, ale w zależności od tego ile śniegu nam zima przyniesie, trzeba liczyć się z koniecznością używania raczków i kijków trekkingowych na szlakach.
Średnio-dzienny trekking: 5 godzin, 500m do góry i 15 km.

Warto pamiętać już przy zgłoszeniu, aby zaklepać sobie 2 dni urlopu na poniedziałek i wtorek czyli 30 i 31 grudnia. Jeśli zima nas zaskoczy i nasypie dużo białego puchu (chociaż w grudniu to w ostatnich latach raczej słabo ze śniegiem bywało), to zrealizujemy bezpieczne trasy alternatywne. Oczywiście jak zawsze na szwendaczkowych wyjazdach, każdy otrzyma szczegółowe mapy z naniesionym przebiegiem tras opisanych poniżej. Każdego dnia ruszamy w góry "na lekko" czyli tylko z podręcznym plecaczkiem, a w nim tylko to co niezbędne na szlak.

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 23.45 w piątek 27.12.2019 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 24.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy (przy sprzyjających warunkach drogowych) w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy około 1-2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Tak było na poprzednich szwendaczkowych Sylwestrach :)

Po pierwszej nocy spędzonej w argentyńskim klimacie ruszymy na szwendanie po Górach Orlickich. Zdobędziemy ich najwyższy szczyt położony po czeskiej stronie Velká Deštná 1115m i skosztujemy czeskich smakołyków w Masarykowej Chacie. Ciekawe czy mała wieża widokowa na szczycie będzie aż tak zaśnieżona jak na fotce, a może będzie to jednak jesienny trekking... Damy radę w każdych warunkach, a trasę zakończymy w polskim Zieleńcu i sprawdzimy też co dobrego będzie oferować Schronisko Orlica.

Czas przejścia: ok. 5h netto Długość trasy: ok. 16,5 km Suma podejść 540 m Suma zejść 360 m

Ostatniego dnia starego roku wjedziemy głębiej do Czech i dojedziemy do miejscowości Adršpach będącej bramą do Czeskiego Skalnego Miasta. Przejdziemy tam po najbardziej malowniczych trasach wśród strzelistych skalnych ścian i wyjdziemy w Teplicach nad Metují.  Gdyby okazało się, że trasa przelotowa między skałami nie była przetarta, to zrealizujemy trasę okrężną w ramach skał adrspaskich. Warto będzie aktywnie przewietrzyć się na ostatnim szwendaniu w tym roku, a po powrocie będzie jeszcze dość czasu na wyszykowanie się na tańce i hulańce sylwestrowe :)

Czas przejścia: ok. 4h netto Długość trasy: ok. 12 km Suma podejść 430 m Suma zejść 450 m

Naszym celem na ten dzień będzie zdobycie najwyższego szczytu Gór Bystrzyckich. W różnych źródłach uznaje się Jagodną 977m za tenże wierzchołek, ale realnie jest to położona nieopodal Sasanka 986m. A co ciekawe obecnie na Jagodnej trwa budowa nowej wieży widokowej. Będzie to drewniano-stalowa konstrukcja, z platformą widokową umieszczoną na wysokości 19m. Przewidywane otwarcie wieży z końcem października, więc nawet jak prace się opóźnią, to pod koniec roku jak tam będziemy powinniśmy już mieć możliwość aby na nią wejść. Zaczniemy szwendanie w Poniatowie, wstąpimy do Schroniska Jagodna na lokalne pyszności, a zakończymy w Lasówce. Jeżeli zima dopisze, a Autostrada Sudecka będzie zasypana, to wtedy zrealizujemy trasę od Gniewoszowa, przez Jagodną i zakończymy w Schronisku Jagodna. Wieczorem wspólnymi siłami zajmiemy się udekorowaniem sali imprezowej wykorzystując do tego girlandy i setki balonów!

Czas przejścia: ok. 5h netto Długość trasy: ok. 17,5 km Suma podejść 430 m Suma zejść 420 m

Po ostrym imprezowaniu przede wszystkim trochę odeśpimy :) Śniadanie o 10, wyjazd na szlak o 11. Podjedziemy na Przełęcz Jugowską w Górach Sowich i tam ruszymy na noworoczną przechadzkę. Niedługo po starcie sprawdzimy jak z początkiem roku przywita pierwszych turystów Schronisko Zygmuntówka. Potem zrealizujemy trasę i zdobędziemy Wielką Sowę 1014m - a więc w 2020 rok wejdziemy z najwyższym szczytem Gór Sowich. Na zejściu odwiedzimy jeszcze Schronisko Sowa oraz Schronisko Orzeł.

Czas przejścia: ok. 3h netto Długość trasy: ok. 8 km Suma podejść 360 m Suma zejść 400 m

Impreza sylwestrowa 2019 i powitanie Nowego Roku 2020!

Gdy już ogarniemy się po czwartym dniu na górskim szlaku przyjdzie czas na sylwestrowe imprezowanie! Będziemy mieli do dyspozycji dużą salę, na której będziemy balować od godz. 20 aż do 4 rano! A co będziemy jeść i pić podczas balowania? Menu sylwestrowe nieco niżej. Natomiast pod względem repertuaru muzycznego imprezę będziemy nakręcać wspólnie! Przy użyciu sprzętu nagłośnieniowego dostępnego w sali oraz laptopa z
ogromną ilością muzyki
zrobimy takie huczne przywitanie Nowego Roku 2020, że będzie głośno w całej okolicy. Każdy z uczestników będzie mógł wcześniej zaproponować swoje ulubione kawałki do tańca. Zachęcamy więc do podrzucania propozycji skocznych kawałków, których nie może zabraknąć i abyśmy balowali przy jak największej ilości kawałków wyrywających z butów! Uwzględniając miejsce naszego pobytu odtańcujemy też przynajmniej raz argentyńskie tango i ciekawe jak zabawnie nam to wyjdzie ;) Zapraszamy Szwendaczków sparowanych i singlowych. Nie robimy parytetów płciowych – niezależnie od tego ile będzie osób płci pięknej, a ile płci brzydkiej będziemy się wspólnie świetnie bawić!

Menu sylwestrowe

3 ciepłe posiłki, zastawione stoły zimnymi przekąskami, kawa, herbata, napoje, lampka szampana
(poniższe zestawienie może jeszcze ulec zmianie pod względem asortymentu, ale jadła i napitków pod dostatkiem)
– na początek treściwa micha z mięsną wkładką w postaci strogonowa,
– stoły zastawione kilkoma rodzajami przystawek i sałatek (do bieżącego pogryzania),
– jeszcze przed północą porządne danie w oparciu o ćwiartkę kurczaka, ziemniaki i zieleninkę,
- po północy barszczyk czerwony z pasztecikami nadziewanym pieczarkami,
– owoce, ciastka kruche i ciasta krojone
– napoje gazowane, woda n/g z cytryną, sok jabłkowy, sok pomarańczowy
– kawa, herbata, cukier, cytryna, mleczko
– lampka szampana,
Alkohol w innej postaci niż symboliczna lampka szampana na powitanie Nowego Roku 2020 każdy zapewnia sobie we własnym zakresie.
(zakupy do zrobienia na miejscu w Kudowie-Zdroju)

Velka Destna, Masarykowa Chata, Góry Orlickie, Schronisko Orlica w Zieleńcu
Góry Stołowe i Schronisko Pasterka

Pierwszego dnia sylwestrowego szwendania będziemy eksplorować Góry Stołowe. Zaczniemy w Karłowie, odwiedzimy sympatyczne Schronisko Pasterka i poprzeciskamy się w labiryncie Błędnych Skał. W okresie zimowym wchodzi się tam na własne ryzyko, a wejście nie jest biletowane. Bardzo często trasa jest zalodzona, więc raczki zdecydowanie zabieramy do plecaka i zakładamy przed wejściem. A po tym wszystkim na własnych butach dotrzemy do Buenos Aires ;) czyli naszej bazy w ośrodku wypoczynkowym w Kudowie-Zdroju.

Czas przejścia: ok. 5,5h netto Długość trasy: ok. 16,5 km Suma podejść 450 m Suma zejść 810 m

Sobota 28.12.2019

Niedziela 29.12.2019

Poniedziałek 30.12.2019

Wtorek 31.12.2019

Środa 01.01.2020

Zakwaterowanie i wyżywienie:

W trakcie sylwestrowego szwendania z argentyńskim akcentem ;) mieszkać będziemy w Buenos Aires :) Tenże ośrodek wypoczynkowy o jakże sympatycznej nazwie znajduje się w centrum Kudowy-Zdroju. Do Basenu Wodny Świat oraz do Parku Zdrojowego można dojść pieszo w 10 minut. Cały obiekt będzie tylko dla naszej ekipy. Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (kilka 3 i 4os jako dwójki, chyba że na życzenie będzie można tam zostać zakwaterowanym w trójpaku lub czteropaku). Pobyt na 4 doby z 2 posiłkami (śniadania i obiadokolacje). Zaczynamy obiadokolacją w sobotę 28.12.2019, a kończymy śniadaniem 01.01.2020. Ponadto menu sylwestrowe opisane powyżej.

Czeskie Skalne Miasta
Przywitajmy razem 2020!
Stara i budowana wieża na Jagodnej, Góry Bystrzyckie, Schronisko Jagodna
Schronisko Zygmuntówka, Szczyt Wielkiej Sowy i Schronisko Sowa
Ośrodek Wypoczynkowy Buenos Aires
Szaleństwo sylwestrowej nocy!

Koszty składkowe:

1130 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Kudowa-Zdrój – Warszawa (dwóch kierowców),
 • lokalne przejazdy autokarem na starty tras i przejazdy z ich końca do miejsca zakwaterowania,
 • 4 obiadokolacje w miejscu zakwaterowania,
 • 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym Buenos Aires w Kudowie-Zdroju,
 • 4 śniadania w miejscu noclegu,
 • impreza sylwestrowa (menu, sala, sprzęt, dekoracje, fajerwerki),
 • ubezpieczenie KL 80 tys. PLN, NNW 100 tys. PLN, OC 100 tys. PLN.
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie i wg potrzeb:

 • wstęp do Skalnego Miasta w Czechach - 40 koron czeskich,
 • bilet wstępu na Basen Wodny Świat (wstęp na 1h za 17 zł, na 2h za 28zł),
 • wydatki indywidualne na miejscu - schroniska, chaty, Kudowa-Zdrój (w PLN i CZK),
 • trunki wyskokowe na Sylwestra (nie dotyczy szampana o północy),
 • posiłek przed wyjazdem w drogę powrotną na trasie zejściowej z Wielkiej Sowy.

 

Jak się zgłosić?

W wyjeździe mogą uczestniczyć tylko członkowie Stowarzyszenia Klub Szwendaczek.

Poniżej znajdziesz przycisk prowadzący do formularza zgłoszeniowego. Gdyby nie zadziałał, to dostępny też pod tym linkiem.

Formularz zgłoszeniowy

Co zabrać:

Podstawowy ekwipunek górskiego turysty, a więc przede wszystkim wygodne, rozchodzone, górskie buty z membraną i dobrą, najlepiej vibramową podeszwą, bo to ich zadaniem będzie nas wygodnie poprowadzić po każdej ścieżce oraz nieduży plecak z tym co komu potrzebne i prowiantem na drogę. Przyda się oczywiście kurtka nieprzemakalna oraz odzież o różnej gramaturze i właściwościach, aby zmieniając ilość warstw na sobie zapewnić sobie optymalną wymianę ciepła z otoczeniem. Koniecznie też zabieramy latarkę/czołówkę. Trasy planujemy kończyć przed zmrokiem, ale latarki zwykle przydają się najbardziej wtedy, gdy o nich zapomnimy. Dni w grudniu są wyjątkowo krótkie, więc trzeba mieć czym świecić. Trzeba być przygotowanym zarówno na warunki jesienne jak i zimowe. Różnie ze śniegiem bywa w grudniu, na szlakach może być oblodzenie, więc raczki łańcuszkowe z pewnością będą godnym zabrania wyposażeniem. A jeśli zima to i rękawiczek, czapki i szalika nie może zabraknąć w bagażu na szlak.

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

VOLUTPAT VITAE

Wybrany wpis

Lorem ipsum