Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

 Ekipa w komplecie. Zapraszamy na listę rezerwową. 

Połowa sierpnia to znakomity czas na rowerowanie w krainie pełnej jezior, lasów i pięknych krajobrazów. Pobrykamy na dwukołowych rumakach po szlakach rowerowych Pojezierza Pomorskiego. Będzie można nacieszyć oczy, w nogach wzmocnić mięśnie, ale też skorzystać z odświeżających kąpieli w różnych jeziorach na naszej trasie. A dla smakoszy oczywiście lokalne knajpki, kawiarenki i cukiernie :) Kawka na wynos z widokiem na jezioro, drożdżówka po szaleńczym zjeździe z wiatrem we włosach czy zanurzenie w ochładzającym jeziorku po morderczym podjeździe ;)

Podczas 2 dni rowerkowania w knajpkach po trasie spałaszujemy niejedną smakowitą rybkę. Będziemy przemieszczać się po lasach, polach i nad wodą w większości oznakowanymi szlakami rowerowymi. Nawierzchnie pod kołami będą rozmaite, optymalne na rowery trekkingowe, a górskie tym bardziej sobie poradzą. Warto więc mieć przygotowany rower, nie zapomnieć o strojach kąpielowych i można ruszać na rowerowe szwendanie!

Rowerowe szwendanie

Rowery - Pojezierze Pomorskie
14-15.08.2021

Jak jedziemy:

Zbiórka o godz. 23.45 w piątek 13.08.2021 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej. Tam zapakujemy siebie do autokaru, a nasze rowery odpowiednio zabezpieczone do auta dostawczego (i/lub przyczepy) i ruszymy w trasę, aby w godzinach porannych zacząć od śniadania w okolicach startu naszej trasy. A ok. godz. 9 wyruszymy z Czaplinka na trasę rowerową.

Jedziemy i wracamy tym samym autokarem, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego podróżowania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Planowany powrót do Warszawy w nocy z niedzieli na poniedziałek 15/16.08.2021 ok. godz. 1-2.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy w sposób aktywny chcą spędzić rowerowy weekend. Będziemy realizowali całodzienne trasy przemieszczając się drogami szutrowymi, asfaltowymi, czasami leśnymi duktami, więc rowery trekkingowe, górskie czy nawet miejskie dadzą radę. Trasa raczej niewskazana dla kolarek, ale to i tak zawsze więcej zależy od rowerzysty, a nie od sprzętu na którym jedzie. Mogą zdarzyć się fragmenty tras, gdzie najrozsądniej będzie zrobić sobie spacer z rowerem. W sobotę dla wszystkich ok. 63 km, a w niedzielę ok. 60 km. Skrótów tras z uwagi na ich przebieg raczej nie przewidujemy, natomiast dokrętki dla zainteresowanych zawsze możliwe :)

Sobota 14.08.2021
Czaplinek - Szczecinek ok. 63 km 

Przez: Stare Drawsko - Żerdno - Kuszewo - Komorze - Strzeszyn - Piława - Krągi - Jeleń - Jelenino - Świątki
Jeziora na trasie: Drawsko, Żerdno, Komorze, Brody, Strzeszyn, Kocie, Pile, Śmiadowo, Sarcze, Świdno i Trzesiecko.
Ciekawostki na trasie (dla zainteresowanych): Drahim - Zamek Templariuszy w Starym Drawsku, schron bojowy w ok. Jelenina, Rezerwat Przyrody Dęby Wilczkowskie.

Niedziela 15.08.2021
Szczecinek 
- 
Miastko ok. 60 km

Przez: Gałowo - Trzcinno - Spore - Kazimierz - Biskupice - Biały Bór - Cieszęcino - Sępólno Wielkie
Jeziora na trasie: Trzesiecko, Spore, Płociczno, Kacko, Damskie, Ławiczka, Łobez, Wołczyca.
Ciekawostki na trasie (dla zainteresowanych): Pomorska Góra Piasku (z jej szczytu widoki na 20 km), Fortyfikacje Wału Pomorskiego - Sępolno Wielkie.

Co zabrać:

Jedziemy w połowie sierpnia, więc mamy nadzieję, że pogoda będzie typowo letnia i doskonała na kręcenie na dwóch kółkach. Dni będą wtedy jeszcze dość długie, a dzień z atrakcjami na rowerze będzie spożytkowany od rana do wieczora.

Zabrać oczywiście należy sprawny rower z niezbędnym wyposażeniem tzn. zapasową dętkę, a najlepiej dwie, bo na trasie dużo szybciej i sprawniej jest ją wymienić w razie przebicia niż kleić łatki, a że rozmiary dętek w rowerach są rozmaite, więc należy zadbać o to aby mieć odpowiednie do swoich kół. Nie zaszkodzi też mały smar do łańcucha, abyśmy mogli słuchać śpiewu ptaków, a nie skrzypiących rowerów.

Na trasy w ciągu dnia warto mieć małą sakwę/małe sakwy na bagażnik lub ewentualnie plecaczek rowerowy (chociaż to mniej wygodne rozwiązanie), bo cały bagaż niepotrzebny podczas rowerowania przejedzie autokarem do miejsca noclegu, a w niedzielę na metę trasy. Strój wygodny, w miarę możliwości z tkanin technicznych, abyśmy byli przygotowani warstwowo na każde warunki pogodowe, a na wszelki wypadek w bagażu jakaś pelerynka od deszczu też lepiej żeby była. No i obowiązkowo strój kąpielowy dla tych co nie wyobrażają sobie dnia rowerowania bez orzeźwiających kąpieli w jeziorach na trasie.

Koszty składkowe:

370 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Czaplinek i Miastko – Warszawa,
 • transport bagaży na sobotnie miejsce noclegu i niedzielną metę,
 • transport rowerów do Czaplinka i z powrotem z Miastka do Warszawy,
 • sobotnie śniadanie przed wyruszeniem na trasę rowerową,
 • zaplecze awaryjne w postaci auta dostawczego,
 • nocleg w Szczecinku (hotel, pokoje 2–osobowe z łazienkami),
 • niedzielne śniadanie w miejscu noclegu,
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN,
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • wydatki na pozostałe wyżywienie na miejscu w ciągu dnia podczas realizowania tras rowerowych – wg uznania i apetytu indywidualnego
 • bilety wstępów do zwiedzanych miejsc i obiektów - wg zainteresowań i potrzeb
   

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie
Rowerowe szwendanie

Chcę jechać :)