Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

 Ekipa w komplecie. Zapraszamy na listę rezerwową. 

Nasze rowerowe rumaki już nie mogą doczekać się szwendaczkowych wojaży, więc pora zaplanować rozpoczęcie sezonu rowerowego :) Pewnie każdy indywidualnie jak tylko pogoda sprzyja to szlifuje formę, a dzięki temu w szwendaczkowej ekipie w połowie maja pobrykamy już rozkręceni. Wyjazd z Warszawy w sobotę rano, a powrót w niedzielę wieczorem. Na start dojedziemy szybko i sprawnie bo ekspresówką do Lublina. A stamtąd ruszymy szlakami rowerowymi: w sobotę Lublin - Kazimierz Dolny (64 km), a w niedzielę Kazimierz Dolny - Kozienice (58 km)

W sobotę: szlakiem rowerowym przez Dąbrowicę, Uniszowice, Motycz i Wojciechów do Nałęczowa, a tam oczywiście Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych. Następnie przez Wąwolnicę i Kazimierski Park Krajobrazowy dotrzemy do Kazimierza Dolnego. A tu po zaparkowaniu rowerów warto będzie jeszcze wyskoczyć na Wzgórze Trzech Krzyży czy do Ruin Zamku z XVI-XVIIw. A wieczorem klimat kazimierskiej starówki :)

W niedzielę: przepłyniemy promem przez Wisłę, a po drugiej stronie dla chętnych Ruiny Zamku w Janowcu. Następnie przez Łaguszów i Chechły dotrzemy do Czarnolasu, a tam będzie można w Parku Pałacowym odwiedzić Jana Kochanowskiego. Dalej przez Gródek i Garbatkę wjedziemy do Kozienickiego Parku Krajobrazowego, a tam trasami leśnymi i wzdłuż rzeki Zagożdżonki dojedziemy do Kozienic.

Szybki dojazd autokarem na start (ok. 3h) i jeszcze szybszy powrót do Warszawy z niedzielnej mety (ok. 1,5h). Rowery, oczywiście zabezpieczone folią bąbelkową, pojadą w aucie dostawczym. Nocleg w Kazimierzu Dolnym, pok. 2-3-4 osobowe z łazienkami. Grupowo obiadokolacja w sobotę i śniadanie w niedzielę. Jeździmy oczywiście "na lekko". Zbędne bagaże na trasie pojadą autokarem.

Zamek w Janowcu

Lublin - Kazimierz Dolny - Kozienice
rowerowy weekend 15-16.05.2021

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić weekend na rowerze z wiatrem we włosach, w towarzystwie innych, zakręconych rowerowo Szwendaczków. Teren zróżnicowany, po trasie parki zdrojowe i krajobrazowe, muzea, ruiny zamków, a przede wszystkim aktywny wypoczynek. A sobotni wieczór w klimatycznym Kazimierzu Dolnym, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba :) Na trasie moc pięknych widoków, napstrykamy fotek, a w samym Kazimierzu upolujemy wegetariańskiego koguta wypiekanego tam od ponad 100 lat.

Koszty składkowe:

350 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem z Warszawy do Lublina i z powrotem z Kozienic,
 • transport bagaży na sobotnie miejsce noclegu i niedzielną metę,
 • transport rowerów do Lublina i z powrotem z Kozienic do Warszawy,
 • zaplecze awaryjne w postaci auta dostawczego,
 • obiadokolację sobotnią w miejscu noclegu,
 • nocleg w pensjonacie w Kazimierzu Dolnym (z pościelą, pok. 2-3-4-osobowe z łazienkami),
 • śniadanie niedzielne w miejscu noclegu,
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN.
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • bilety wstępów na trasie sobotniej i niedzielnej (dla chętnych, tam gdzie kto będzie miał ochotę wejść),
 • posiłek przed drogą powrotną na mecie w niedzielę w Kozienicach,
 • wydatki na przyjemności na miejscu i na trasie (napoje, przekąski, pamiątki itp.)
   

Jak się zgłosić:

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Chcę jechać :)

Co zabrać:

Zabrać oczywiście należy sprawny rower z niezbędnym wyposażeniem tzn. zapasową dętkę, a najlepiej dwie, bo na trasie dużo szybciej i sprawniej jest ją wymienić w razie przebicia niż kleić łatki, a że rozmiary dętek w rowerach są rozmaite, więc należy zadbać o to aby mieć odpowiednie do swoich kół. Nie zaszkodzi też mały smar do łańcucha, abyśmy mogli słuchać śpiewu ptaków, a nie skrzypiących rowerów.

Na trasy w ciągu dnia warto mieć małą sakwę/małe sakwy na bagażnik lub ewentualnie plecaczek rowerowy (chociaż to mniej wygodne rozwiązanie), bo cały bagaż niepotrzebny podczas rowerowania przejedzie autokarem do miejsca noclegu, a w niedzielę na metę trasy. Strój wygodny, w miarę możliwości z tkanin technicznych, abyśmy byli przygotowani warstwowo na każde warunki pogodowe, a na wszelki wypadek w bagażu jakaś pelerynka od deszczu też lepiej żeby była. Śpimy w pensjonacie z pościelą, ale należy mieć swój ręcznik i klapki pod prysznic.

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 6.45 w sobotę 15.05.2021 (brak nocnego przejazdu) na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej. Tam zapakujemy siebie do autokaru, a nasze rowery odpowiednio zabezpieczone do auta dostawczego i ruszymy w trasę, aby ok g. 10 dojechać do Lublina, skąd wyruszymy na trasę rowerową. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany aby co nieco dospać jeszcze przed rowerowym weekendem. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy (przy sprzyjających warunkach drogowych) w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy pewnie ok. g. 20-21 w niedzielę. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Szwendaczki na rowerówkach :)