Mamy 3 wolne miejsca w ekipie. 
Zapraszamy :) 

Wszystkich szwendaczkowych narciarzy i snowboardzistów zapraszamy na szusujący weekend w znanym słowackim ośrodku narciarskim, który może się pochwalić trasami o łącznej długości ponad 11 km, obsługiwanych przez wyciąg gondolowy, 2 krzesełkowe i aż 14 orczykowych. Mapa z trasami i wyciągami w dużym rozmiarze po kliknięciu obrazka w nagłówku zaproszenia.

Wyjazd ma charakter typowo szusujący, a propozycja wspólnego szusowania jest kierowana do szwendaczkowych miłośników zimowego szaleństwa. Zapraszamy do wspólnego śmigania po białych trasach osoby już jeżdżące, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami czy snowboardem. Przez dwa dni weekendu będziemy śmigać w Park Snow Donovaly, a nocleg w jednym z pensjonatów w ośrodku, blisko wyciągu.

Park Snow Donovaly

Narty w Park Snow Donovaly na Słowacji
15-16.02.2020

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 22.45 w piątek 14.02.2020 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie.
Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 1-2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Szwendaczkowe szusowanie
Szwendaczkowe szusowanie
Donovaly w dzień i jazdy wieczorne
Park Snow Donovaly

Jak szusujemy przez 2 dni weekendu:

W sobotę dotrzemy autokarem prosto pod stoki narciarskie w Park Snow Donovaly. Przebiórka w stroje narciarskie, zakładanie butów itp. na parkingu przy autokarze. Wyciągi startują od g. 8.30 i my już tam będziemy, aby być jednymi z pierwszych, którzy rozpoczną śmiganie po świeżutkim sztruksiku. Szusować będziemy do upadłego ;) dosłownie i w przenośni ;) W trakcie szusów skorzystamy z knajpek na stoku na małe co nieco na gorąco dla rozgrzewki lub na zimno dla ostudzenia emocji ;) a po ich zakończeniu coś konkretnego w restauracji w miejscu noclegu.

Koszty składkowe:

325 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Donovaly –Warszawa (dwóch kierowców),
 • transport sprzętu narciarskiego,
 • nocleg w pensjonacie w pok. 2-3-4 os. z łazienkami (w samym sercu ośrodka narciarskiego),
 • śniadanie w niedzielę w miejscu noclegu,
 • ubezpieczenie KL 80 tys. PLN, NNW 100 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard 

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • posiłek obiadowy po sobotnim i niedzielnym szusowaniu,
 • karnety narciarskie na 2 dni, pewnie ok.  60€ (tu szczegółowy cennik)
 • ewentualne koszty wypożyczenia sprzętu (ok. 25-30€/2 dni),
 • ewentualne koszty lekcji z instruktorem (indywidualnie lub w małych grupach, różne stawki),
 • wydatki indywidualne na miejscu (w EUR)
   

Jak się zgłosić?

Poniżej znajdziesz formularz zgłoszeniowy.

Jeździmy generalnie do końca dziennej pracy wyciągów, ale dla niewyżytych będzie możliwość skorzystania z jazd wieczornych przy sztucznym oświetleniu, które w tym ośrodku zwykle funkcjonują w godz. 16-21. Czynna jest wtedy 4-osobowa kolejka Buly Expres, wyciąg P2 i trzy trasy zjazdowe o całkowitej długości 2 km. 

W niedzielę po śniadaniu w pensjonacie wyjdziemy z niego z przysłowiowego buta i po chwili już będziemy wjeżdżać krzesełkiem lub gondolą na górę :) 

Tego dnia również jeździmy do popołudnia, ale już bez jazd wieczornych. Potem wciągniemy coś pożywnego, ogarniemy się przed odjazdem przy autokarze w zakresie przebiórki w strój wypoczynkowy na powrót i ruszymy z wypiekami na twarzy w drogę powrotną do Warszawy.

Skipasy warto będzie kupić wcześniej przez internet, ale oczywiście będzie można też na miejscu. Bliżej terminu uruchomienia ośrodka narciarskiego powinna być już możliwość zakupów online. Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętu, a zainteresowani będą mogli wykupić lekcje u lokalnych, słowackich instruktorów.

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne). Śpimy w pensjonacie z wyżywieniem (obiadokolacja w sobotę i śniadanie w niedzielę). Pozostałe posiłki indywidualnie w knajpach przy trasach narciarskich (najlepiej gotówka w EUR, kartami nie wszędzie można zapłacić).

Sztruksik jak ta lala :)
Pośmigamy na ostro

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

VOLUTPAT VITAE

Wybrany wpis

Lorem ipsum