Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

 Ekipa w komplecie. Zapraszamy na listę rezerwową. 

To już właściwie szwendaczkowa tradycja, że co roku podczas czerwcówki czyli długiego weekendu rozpoczynającego się od święta Bożego Ciała jedziemy na 4 dni (od czwartku do niedzieli) na wielkie rowerowanie :) W tym sezonie eksplorować będziemy fragment Wiślanej Trasy Rowerowej. Trasa ta przebiega przez całą Polskę, wzdłuż rzeki Wisły, a my zdecydowaliśmy się na pokonanie jej północnej części. Zaczniemy w Grudziądzu, wzdłuż Wisły do jej ujścia, a dalej przez Trójmiasto i nabrzeże Zatoki Gdańskiej wjedziemy na Półwysep Helski a końcówka to "road  to Hel" ;)

Czekają nas 4 dni na rowerowych rumakach z pięknymi widokami na płynącą do morza rzekę, później na spokojne wody zatokowe, które objedziemy aż do miejsca gdzie łączą się z wodami otwartego morza, a niektórzy twierdzą, że Hel to początek Polski :) A po drodze wiele okazji do wszamania rybki i innych lokalnych smakołyków.  Zaczniemy od Starego Miasta w Grudziądzu, na trasie też m.in. Zamek Krzyżacki w Gniewie, Martwa Wisła, Wyspa Sobieszewska, wybrzeże Trójmiasta oraz niezliczona ilość plaż nad Zatoką Gdańską i Morzem Bałtyckim.

Rozbrykane Szwendaczki rowerowe :)

Wiślana Trasa Rowerowa aż po Hel
Rowerowa Czerwcówka 3-6.06.2021 (4 dni)

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić długi weekend na rowerze z wiatrem we włosach, w towarzystwie innych, zakręconych rowerowo Szwendaczków. Teren zróżnicowany, dwa dni jedziemy wzdłuż Wisły, dzień wybrzeżem Zatoki Gdańskiej i dzień po Półwyspie Helskim. Głównie Wiślana Trasa Rowerowa, inne szlaki rowerowe oraz drogi o niedużym natężeniu ruchu. Jeździmy oczywiście "na lekko" tylko z tym co potrzebne podczas dziennego rowerowania. Oczywiście jak zawsze na szwendaczkowych wyjazdach, każdy otrzyma szczegółowe mapy z naniesionym przebiegiem tras opisanych poniżej.

Koszty składkowe:

770 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem z Warszawy do Grudziądza i z powrotem z Helu,
 • transport bagaży do kolejnych miejsc noclegowych i niedzielną metę,
 • transport rowerów do Grudziądza i z powrotem z Helu do Warszawy,
 • zaplecze awaryjne w postaci auta dostawczego,
 • 3 noclegi: Gniew, Sobieszewo, ok. Rewy (z pościelą, pok. 2-3-4-osobowe z łazienkami),
 • 3 śniadania w miejscach gdzie będziemy nocować,
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN.
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • bilety wstępów po trasie (dla chętnych, tam gdzie kto będzie miał ochotę wejść),
 • obiadokolacje każdego dnia oraz przed drogą powrotną na mecie w niedzielę w Helu,
 • wydatki na przyjemności na miejscu i na trasie (napoje, przekąski, pamiątki itp.)
   

Jak się zgłosić:

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Chcę jechać :)

Co zabrać:

Zabrać oczywiście należy sprawny rower z niezbędnym wyposażeniem tzn. zapasową dętkę, a najlepiej dwie, bo na trasie dużo szybciej i sprawniej jest ją wymienić w razie przebicia niż kleić łatki, a że rozmiary dętek w rowerach są rozmaite, więc należy zadbać o to aby mieć odpowiednie do swoich kół. Nie zaszkodzi też mały smar do łańcucha, abyśmy mogli słuchać śpiewu ptaków, a nie skrzypiących rowerów.

Na trasy w ciągu dnia warto mieć małą sakwę/małe sakwy na bagażnik lub ewentualnie plecaczek rowerowy (chociaż to mniej wygodne rozwiązanie), bo cały bagaż niepotrzebny podczas rowerowania będzie przejeżdżał autokarem do kolejnych noclegów, a ostatniego dnia w niedzielę na metę trasy. Strój wygodny, w miarę możliwości z tkanin technicznych, abyśmy byli przygotowani warstwowo na każde warunki pogodowe, a na wszelki wypadek w bagażu jakaś pelerynka od deszczu też lepiej żeby była. Śpimy w trzech różnych miejscach po trasie, zawsze z pościelą, ale należy mieć swój ręcznik i klapki pod prysznic.

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 6.45 w czwartek 03.06.2021 (brak nocnego przejazdu) na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej. Tam zapakujemy siebie do autokaru, a nasze rowery odpowiednio zabezpieczone do auta dostawczego i ruszymy w trasę, aby ok g. 11 dojechać do Grudziądza, skąd wyruszymy na trasę rowerową. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany aby co nieco dospać jeszcze przed rowerowaniem. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy (przy sprzyjających warunkach drogowych) w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy pewnie ok. g. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7.06). Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Trasa rowerowa na 4 dni:

03.06.2021 (czwartek) Stare Miasto w Grudziądzu - Dragacz - Wielki Lubień - Mątawy - Nowe - Kozielec - Opalenie - Tymawa - Gniewok. 55 km
04.06.2021 (piątek) Gniew - Kotło - Walichnowy - Międzyłęż - Rybaki - Gorzędziej - Tczew - Ptaszniki - Kiezmak - Sobieszewo ok. 74 km
05.06.2021 (sobota) Sobieszewo - Wiślinka - Przejazdowo - Gdańsk - Brzeźno - Sopot - Redłowo - Gdynia - okolice Rewy - ok. 68 km
06.06.2021 (niedziela) Okolice Rewy - Puck - Władysławowo - Chałupy - Kuźnice - Jastarnia - Jurata - Hel ok. 62 km

Szwendaczki na rowerówkach :)