Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcę jechać :)

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Koszty składkowe:

350 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Czarna Góra - Warszawa
 • przewóz sprzętu narciarskiego
 • śniadanie po nocnym przejeździe w sobotę rano
 • dojazdy i powroty do/z wyciągów
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu
 • nocleg z pościelą w pensjonacie w ok. Stronia Śląskiego (pokoje 2-3-4-5 os. z łazienkami, jest WiFi)
 • śniadanie w pensjonacie w niedzielę rano
 • obiadokolacja w niedzielę po szusowaniu przed wyjazdem w drogę powrotną
 • ubezpieczenie KL 2 tys. PLN, NNW 50 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie - ok. 230 zł na 2 dni
 • ewentualne wypożyczenie sprzętu narciarskiego (ok. 60-100 zł na 2 dni, zależnie od rodzaju)
 • ewentualne lekcje z instruktorem - różnie np. 1os na 1h za 90 zł, a 4os na 1h za 200 zł. (w pakietach taniej)
 • przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania w knajpkach przy stokach narciarskich

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne).

Kwestie żywnościowe:

Sobotnie śniadanko wciągniemy grupowo w rejonie Stronia Śląskiego. W ciągu dnia będzie można przekąsić co nieco i uzupełnić płyny w knajpkach przy stokach narciarskich. Obiadokolację sobotnią mamy zapewnioną w miejscu noclegu. W niedzielę jemy śniadanie w pensjonacie, a później podobnie jak w sobotę knajpki przy trasach narciarskich. Obiadokolację niedzielną zjemy wspólnie po nartach i dopiero wyszusowani i najedzeni ruszymy w drogę powrotną.

Sobotni wieczór integracyjno-rozrywkowy:

Zanocujemy w okolicach Stronia Śląskiego. A w ramach wieczornego odkwaszania zakwasów pogawędzimy przy złotych trunkach o rozmaitych ewolucjach wyczynianych na trasach narciarskich, a jak będzie chęć i wola w szwendaczkowej ekipie, to i obertasy przy muzyce powywijamy (uwzględniajac aktualne przepisy i obostrzenia epidemiczne).

Jak śmigamy przez 2 dni weekendu:

W sobotę wcześnie rano dotrzemy po nocnej podróży w rejon Stronia Śląskiego i tam zaczniemy od solidnego śniadania. Pożywieni i przebrani na szusowanie podjedziemy w samo serce Czarnej Góry, gdzie będziemy śmigać od otwarcia wyciągów (godz. 9.00) do popołudnia czyli do 16.00. Siedem godzin na stoku w sobotę i tak samo w niedzielę! Będzie można się wyszaleć na maksa! Po sobotnim śmiganiu autokar zabierze nas z Czarnej Góry do pensjonatu, gdzie rozlokujemy się po pokojach, odświeżymy się i wciągniemy smaczną obiadokolację. W niedzielę po śniadaniu opuszczamy pokoje i jedziemy ponownie do Czarnej Góry. A po kolejnych siedmiu godzinach na stoku zwijamy się jeszcze na obiadokolację po nartach i dopiero wtedy wyśmigani i najedzeni ruszamy w drogę powrotną do stolicy. Pooglądamy filmy z DVD, pośpimy trochę i dotrzemy do Warszawy pewnie ok. 1-2 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 22.45 w piątek 26.02.2021 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem (lub busem) z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie.
Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 1-2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić go z nartami lub deską na nogach. Dwa dni śmigania po siedem godzin każdego dnia, więc będzie można idealnie oderwać się od miejskiej rzeczywistości i aktywnie odetchnąć zimowym powietrzem.

 Mamy 3 wolne miejsca w ekipie. Zapraszamy :) 

Wszystkich dwudeskowców i jednodeskowców, zapraszamy na drugi w sezonie 2021 szwendaczkowy weekend narciarsko-snowboardowy. Wyjazd ma charakter typowo szusujący, a propozycja wspólnego szusowania jest kierowana do wszystkich miłośników zimowego szaleństwa. Zapraszamy do wspólnego śmigania po białych trasach osoby już jeżdżące, dla których będzie to kolejna okazja do zimowego, weekendowego szaleństwa, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z nartami czy snowboardem. Aktualna mapa zimowa ośrodka Czarna Góra dostępna tutaj.

Wytrawni śmigacze poszaleją, a początkujący potrenują na oślej łączce. Na miejscu działają szkółki narciarskie, więc będzie możliwość wykupienia lekcji z instruktorem, a potem trenowania na własną rękę do upadłego. Warto zaznaczyć przy zgłoszeniu, że jest się początkującym, a takie osoby łatwiej będzie ze sobą zgrać, aby mogły np. razem skorzystać z instruktora narciarskiego.

Narty / Snowboard
Czarna Góra 27-28.02.2021

Szwendaczkowi śmigacze