Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Chcę jechać :)

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem oraz pod tym linkiem

Koszty składkowe:

490 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Jasna (Chopok Słowacja) - Warszawa
 • przewóz sprzętu narciarskiego
 • nocleg z pościelą w pensjonacie w Jasnej - tuż przy stoku narciarskim (pokoje 2-3 os., łazienki w częściach wspólnych)
 • ubezpieczenie KL 80 tys. PLN, NNW 100 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
 • składkę na TFG i TFP
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • karnety narciarskie - w przedsprzedaży 2-dniowy na Chopok dla osoby dorosłej 97€
 • ewentualne wypożyczenie sprzętu narciarskiego (ok. 40-50€ na 2 dni, zależnie od rodzaju)
 • ewentualne lekcje indywidualne z instruktorem - 40€ za 1h, 80€ za 2h i inne opcje
 • ewentualne wejście na basen (sobota po nartach) w hotelu w pobliżu - 25€ za 3h 
 • posiłki, przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania w knajpkach i restauracjach przy stokach narciarskich

Co zabrać:

Wszystko co potrzeba do szczęścia szusującemu, czyli sprzęt zjazdowy i odpowiednie akcesoria tzn. spodnie i rękawice narciarskie, dobrą kurtkę oraz bieliznę termiczną (długie nogawki i rękawy) jako pierwszą warstwę do ciała. Warto mieć również kask do ochrony głowy. Na miejscu są oczywiście wypożyczalnie, więc osoby nie posiadające sprzętu będą mogły go wypożyczyć (oczywiście nie dotyczy ciuchów, trzeba mieć własne).

Kwestie żywnościowe:

Sobotnie śniadanko ogarniamy we własnym zakresie (kanapki z domu, poranna stacja benzynowa), a potem ruszamy na szusowanie. W ciągu dnia będzie okazja do wszamania małego co nieco w obiektach gastronomicznych w ośrodku narciarskim. Po zakończeniu szusowania jemy w restauracjach hotelowych w okolicy. Zainteresowani będą mogli też skorzystać z basenu w jednym z hoteli (dostępny odpłatnie dla gości z zewnątrz). W niedzielę śniadanie zjemy w knajpkach na stoku, ale warto mieć ze sobą na wszelki wypadek paczkę kabanosów czy batona, na wypadek gdyby knajpy na stoku gotowe były do karmienia narciarzy nieco później. W niedzielę jemy coś konkretnego na koniec szusowania w knajpach na stoku i hotelowych, a potem z wypiekami na twarzach ruszamy w drogę powrotną.

Sobotni wieczór:

Sobotni wieczór spędzimy w naszym pensjonacie wymieniając się wrażeniami z całodziennego szusowania. Dla zainteresowanych wieczornymi zakupami w sobotę lub wyjściem do restauracji-kawiarni, to zlokalizowane są one ok. 600m od naszego pensjonatu.

Jak śmigamy przez 2 dni weekendu:

Śmigamy całe 2 dni weekendu na trasach Chopoka, a że jest ich ponad 50 km, to trzeba się będzie postarać, aby w ciągu dnia wszystkie objeździć :) Od tego sezonu dla narciarzy jest nowa kolejka gondolowa A6 (Biela Put - Priehyba), która znacząco przyspieszy dostanie się na szczyt Chopoka, a przez to pozwoli na jeszcze więcej szusowania! Warto polukać na mapkę z trasami i kolejkami. Jest w czym wybierać, trasy niebieskie, czerwone i czarne, więc idealnie dla każdego śmigacza niezależnie od poziomu umiejętności.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę zaczynamy śmigać tuż za drzwiami miejsca naszego noclegu, a więc po sobotnich nartach również kończymy śmiganie wyhamowując na nartach i snowboardach pod drzwiami pensjonatu :) W naszym obiekcie będzie gdzie posiedzieć wieczorem na pogaduchach, a jak ktoś ma ochotę to i gastronomicznie się ogarnie sam, bo dostępne są kuchnie do dyspozycji zakwaterowanych.

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 22.45 w piątek 03.02.2023 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie. Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 1-2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie filmami z DVD.

Charakter wyjazdu:

Wyjazd jest dla członków Stowarzyszenia Klub Szwendaczek, którzy mają ochotę spędzić go z nartami lub deską na nogach. Dwa dni śmigania po siedem godzin każdego dnia, więc będzie można idealnie oderwać się od miejskiej rzeczywistości i aktywnie odetchnąć zimowym powietrzem.

 Zapraszamy :) 

Na początku lutego liczymy na znakomite warunki śniegowe! Jedziemy do największego ośrodka narciarskiego na Słowacji - pośmigamy na Chopoku! Czeka na nas ponad 50 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 25 wyciągów. A mieszkać będziemy praktycznie na stoku. Zaraz za drzwiami wpinamy się w sprzęt i śmigamy w dół czyli ski in - ski out! Przez 2 dni śmigamy od otwarcia do zamknięcia dziennej pracy wyciągów. 

Do ośrodka dotrzemy w sobotę rano jeszcze przed jego otwarciem, tak aby po przebiórce w stroje narciarskie zacząć szusy po świeżym sztruksie :) Szusujemy do upadłego, dosłownie i w przenośni ;) aż zamkną wyciągi, ale dla niewyżytych będzie też opcja jazdy wieczornej. W niedzielę ponownie ruszamy z samego rana na stok, a po całym dniu na stoku po południu ruszymy naszusowani na maksa w drogę powrotną do Warszawy.

Narty / Snowboard
Słowacja - Chopok 4-5.02.2023

Na szczycie Chopoka