Mamy 3 wolne miejsca w ekipie. Zapraszamy :) 

W pierwszy weekend lutego zapraszamy wszystkich Szwendaczków na wspólne szuranie na wąskich nartach. Pośmigamy po świetnych trasach dla narciarzy biegowych Górach Izerskich po czeskiej i po polskiej stronie. W ramach szwendaczkowej tradycji corocznie na przełomie stycznia i lutego odwiedzamy ten najlepszy region do narciarstwa biegowego.

Góry Izerskie można śmiało nazwać rajem dla miłośników dwóch wąskich nart. Zapraszamy zarówno początkujących, jak również zaprawionych w biegówkowych zmaganiach. Ścigać się tam z Justyną Kowalczyk nie będziemy ale radochy zjazdy będzie co nie miara :) Większość osób szybko łapie bakcyla i po godzinie szurania pomykają już prawie jak starzy wyjadacze. Nie trzeba mieć swojego sprzętu. W wypożyczalni zrobimy rezerwację odpowiednich nart i butów dla każdego szurającego Szwendaczka.

Zapraszamy na szwendaczkowe szuranie i do wspólnego zdjęcia miłośników wąskich nart. Kto już próbował – z przyjemnością wraca, a kto pierwszy raz – bez obaw to dużo łatwiejsze niż narty zjazdowe. Tym razem sobota w Czechach, a niedziela wPolsce.

Szwendaczkowi biegówkowicze

Biegówki w czeskich i polskich Górach Izerskich
Bieg Szwendaczków 1-2.02.2020

Jak jedziemy i wracamy:

Zbiórka o godz. 22.45 w piątek 31.01.2020 w centrum Warszawy. Zatoczka autobusowa na ulicy E.Plater blisko skrzyżowania ze Świętokrzyską. Po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental i budynek WCF. Ruszamy o godz. 23.00. Jedziemy i wracamy tym samym autokarem z klimatyzacją, więc warto sobie zabrać np. jaśka lub zagłówek dmuchany dla wygodnego spania. Dla lubiących ciepełko warto zabrać też kocyk, bo nie sposób wyregulować idealnie temperaturę dla wszystkich, więc ustawiamy wariant chłodniejszy, a kto woli cieplej, to wskakuje pod przykrycie.
Do stolicy wrócimy w miejsce skąd wyjeżdżaliśmy ok. 1-2 w nocy. Jak zwykle podróż powrotną uprzyjemnimy sobie oglądaniem filmów z DVD.

Country Saloon

Jak szuramy przez 2 dni weekendu:

Podczas 2 dni szuramy na biegówkach “na lekko”. Wszystko co niepotrzebne podczas pomykania na nartach zostawimy w sobotę w autokarze, a rzeczy te oczywiście będą dostępne w miejscu naszego noclegu (autokar nocuje w tym samym miejscu). W sobotę po porannej wizycie w wypożyczalni przejedziemy za granicę na czeskie trasy biegowe i wystartujemy w Bedrichovie

Na poczatek osoby z większym doświadczeniem biegówkowym podzielą się wiedzą z początkującymi w postaci małego szkolenia jak się poruszać po śniegu na tych wąskich nartach, tak aby wszyscy poczuli się pewnie i nie wywijali za dużo orzełków na trasie. Omówimy sobie przebieg tras, będą 3 wersje: dla początkujących, dla jeżdżących rekreacyjnie i dla przecinaków przestrzeni, a warianty te będą przedstawione na mapkach, które otrzyma każdy szwendaczkowy szuracz.

Natomiast niedzielne szuranie uskuteczniamy po polskiej stronie startując z Polany Jakuszyckiej. Tu również będą różne opcje do wyboru i każdy zrealizuje odpowiednie dla siebie trasy odwiedzając przy tym swoje ulubione chaty i schroniska. Po zakończeniu niedzielnych zmagań z zimowym żywiołem, na Polanie Jakuszyckiej oddamy sprzęt w wypożyczalni i z wypiekami na twarzy ruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Przewidywana godzina powrotu ok. 2 w nocy.

Jak się zgłosić?

W wyjeździe mogą uczestniczyć tylko członkowie Stowarzyszenia Klub Szwendaczek.

Poniżej znajdziesz przycisk prowadzący do formularza zgłoszeniowego. Gdyby nie zadziałał, to dostępny też pod tym linkiem.

Formularz zgłoszeniowy

Sobotni wieczór integracyjno-rozrywkowy:

Nasze sobotnie szuranie zakończymy przejeżdżając autokarem do hotelu w czeskim miasteczku Jablonec nad Nysą. Tam wciągniemy obiadokolację i rozlokujemy się po pokojach. A w ramach odkwaszania zakwasów dla zainteresowanych wieczorne wyjście na miasto na degustację czeskich smakołyków w jabłonieckich restauracjach. Będzie okazja aby pogawędzić przy złotych trunkach o orzełkach wywijanych na trasach i co robić, aby ich nie robić ;) Spróbujemy się wbić do Country Saloonu, a tam w każdą sobotę od g.21 jest DJ, więc i potańcować będzie można :)

Co zabrać:

Na biegówki oprócz odpowiedniego ubrania najlepiej byłoby nic nie zabierać. Warto jednak pamiętać o niedużym termosie z gorącą herbatą, a i małe przegryzki warto mieć przy sobie. Z ilością wałówki nie ma co przesadzać. Pamiętajcie jednak o tym, że szurając jest zdecydowanie cieplej niż idąc po górskim szlaku, a więc i ubiór należy tak dobrać, żeby nie opływać potem po pierwszych kilku kilometrach. Z pewnością szuranie będzie bardziej komfortowe jeśli będzie się miało na sobie bieliznę termoaktywną oraz pozostałe warstwy o dobrej oddychalności.

Koszty składkowe:

320 zł i obejmują:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Jakuszyce - Bedrichov - Jablonec nad Nisou – Jakuszyce - Warszawa (dwóch kierowców)
 • lokalne przejazdy na miejscu w sobotę i niedzielę
 • sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu w Czechach
 • nocleg z pościelą w hotelu w Czechach w miasteczku Jablonec nad Nisou (pokoje 2-3 os. z łazienkami)
 • śniadanie w hotelu w niedzielę rano
 • ubezpieczenie KL 80 tys. PLN, NNW 100 tys. PLN, OC 100 tys. PLN + rekreacyjne narciarstwo i snowboard
   

Koszty do poniesienia we własnym zakresie:

 • wypożyczenie kompletu (narty, buty, kije) sprzętu biegówkowego (50 zł na 2 dni)
 • przekąski, napoje i inne przyjemności wg uznania (przydadzą się czeskie korony w sobotę)
 • posiłek obiadowy przed drogą powrotną w niedzielę w Jakuszycach

Kwestie żywnościowe:

Na sobotnie śniadanko zabieramy prowiant z domu. Bladym sobotnim świtem, a pewnie nawet jeszcze po ciemku, zajedziemy na stację benzynową, więc bardzo poranna kawa dla chętnych będzie. Poranną kanapkę sensownie będzie zjeść po wizycie w jakuszyckiej wypożyczalni, gdy będziemy przejeżdżać na czeską stronę czy wręcz po dojeździe do celu. W ciągu dnia będzie okazja do uzupełnienia zapasów w knajpkach (schroniskach) na trasach. W niedzielę zjemy śniadanie w hotelu, a na trasach będzie można wdepnąć do schroniska na małe co nieco. Konkretny posiłek po niedzielnym szuraniu realizujemy już indywidualnie w obrębie Polany Jakuszyckiej.

Chcesz się poszwendać? Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Klub Szwendaczek

Kędzierskiego 2/32, 01-493 Warszawa
KRS 0000658051, REGON 366320126,
NIP 5272792874, 
tel. 505 340 220
(w dni powszednie w godz. 18-22)
email: klub@szwendaczek.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

VOLUTPAT VITAE

Wybrany wpis

Lorem ipsum